Karel Abraham v neděli v Misanu nepojede

Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB absolvoval v sobotu ve třídě Moto2 na okruhu v Misanu jednak dopolední druhý volný trénink a pak odpolední kvalifikaci na GP San Marina. Výsledky naznačily, že se jeho zdravotní stav pomalu lepší, ale tým se nakonec rozhodl, že do nedělního závodu Abaja nenastoupí.

Karel Abraham v neděli v Misanu nepojede
Karel Abraham se v polovině druhého volného tréninku dostal časem 1:40,886 do první patnáctky. Závěrečný finiš ale už vynechal a obsadil 21.místo. Od prvního Itala Iannoneho ho dělilo 1,051, což bylo výrazné zlepšení proti pátku, ale bohužel v tempu vydržel vždy jen několik kol. Po skončení jeho otec a majitel týmu Cardion AB Karel Abraham st. řekl:
„Kája jel delší úseky, aby se ukázalo, jak na tom opravdu je. Jednou zvládl čtyři kola, pak tři a zase čtyři, víc najednou ale nevydržel. Bylo to sice lepší než v Indianapolis, ale necítil se dobře. Uvidíme, jak si povede v kvalifikaci a pak se rozhodneme, jestli nastoupí do nedělního závodu“.


Do odpolední kvalifikace pak Karel vstoupil až patnáct minut před koncem a odjel deset kol. V tom posledním si připsal čas 1:40,732, což byl jeho nejlepší výkon v Misanu, ale opět zvládl rychle jen několik kol. „V kvalifikaci jsme se soustředili až na závěr. Zajel jsem sice svůj nejlepší čas, ale nic moc to nebylo a po několika kolech jsem musel stejně do boxu. Můj zdravotní se stav se bohužel lepší pomalu, takže závod raději vynechám“, řekl Karel Abraham. 

Jeho otec k tomu poznamenal: „Po dlouhém zvažování jsme došli k závěru, že ho do závodu nepustíme. Byl schopen držet tempo na trati maximálně pět kol, přitom závod se pojede na šestadvacet. Bylo by to tedy nebezpečné pro něho i pro ostatní jezdce. Omlouváme se všem, ale je to tak lepší.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist