Karel Abraham se stal podruhé sportovcem JMK

Brněnský motocyklový závodník Karel Abraham zvítězil v anketě o Sportovce Jihomoravského kraje za rok 2010. O jeho prvenství rozhodli sportovní novináři, kteří v anketě hlasovali.

Karel Abraham se stal podruhé sportovcem JMK
Karel Abraham obhájil titul z roku 2009. V loňském roce přitom dosáhl ještě lepších výsledků. A především skvěle zakončil sezonu v seriálu Moto2 vítězstvím na okruhu ve Valencii, kdy několik zatáček před cílem v dramatickém souboji předjel své soupeře. Stal se teprve třetím českým jezdcem, který v celé historii českého motocyklového sportu vyhrál závod světového šampionátu. Celkově Karel Abraham zakončil sezonu v Moto2 na desátém místě.
„Loni jsem zažil skvělý závěr sezony, lepší jsem si před přestupem do MotoGP nemohl přát. Myslím, že cenu by si ale zasloužili všichni nominovaní sportovci, každý z nich je špička ve své disciplíně a přeji jim, aby dokázali stoupat stále výš a dosahovat lepších výsledků,“ poděkoval Karel Abraham za ocenění.

V letošní sezoně startuje Karel Abraham v nejprestižnějším světovém motocyklovém šampionátu MotoGP jako první Čech v historii. První závod absolvoval minulý víkend na okruhu Losail v Kataru a dokončil jej na 13. místě. Krátce po vyhlášení Sportovce roku Jihomoravského kraje odlétá na další závod sezony do španělského Jerezu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist