Kallio zůstává v týmu Marc VDS

Přesně v den svých 29-tých narozenin prodloužil Fin Mika Kallio svou smlouvu v týmu Marc VDS na rok 2012 v kubatuře Moto2.

Kallio zůstává v týmu Marc VDS
Finský pilot Mika Kallio zůstane v mistrovství světa v kubatuře Moto2 i v roce 2012. Včerejší oslavenec - 29 let - se rozhodl i přes nabídky z MotoGP, z jiných týmů Moto2 a ze superbiků, prodloužit svou smlouvu se svým současným belgickým  týmem Marc VDS. Jistě mu k tomu pomohlo i podiové umístění - druhé místo v nedělní Valencii. 
"Nedělní výsledek mně samozřejmě ulehčil mé jednání o budoucí smlouvě. Měl jsem nabídky z MotoGP a také z velmi úspěšných týmů Moto2. Ale nakonec jsem se rozhodl zůstat u VDS. Důvodem byla celková nabídka, tedy včetně kvalitního materiálu", říká 12-ti násobný vítěz závodů Grand Prix a vicemistr světa 2005 a 2006 Mika Kallio.
Co se týká materiálu, tak zde je velká změna, neboť tým Marc VDS odchází od Suteru ke Kalexu: "Pochopitelmě, že výborný motocykl je hodně důležitý. My všichni věříme v potenciál Kalexu (mistrovský motocykl 2011 - pozn. Bosso) a doufáme tak ve výbornou budoucnost".
Kallio už na novém motocyklu odjel několik okruhů, ovšem počasí nedovolilo absolvovat kompletní testovací program a udělat tak nějaké závěry: "S novým motocyklem byla potřeba suchá trať, pak teprve můžeš vše pořádně hodnotit. Neobjel jsem ani 30 kol a dráha už byla zase mokrá. Ale aspoň jsme zažili podmínky, které jsme měli i častokrát během právě skončené sezóny". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist