Iannone: S titulem v tašce to bude lehčí

Andrea Iannone chce závodit s novým šasím Speed-Up na stejně vysoké úrovni jako s rámem FTR a očekává hodně tvrdou sezónu plnou závodních soubojů.

Iannone: S titulem v tašce to bude lehčí
Vloni třetí jezdec šampionátu Moto2 - za Bradlem a Marquezem - Andrea Iannone vyměnil na poslední chvíli šasí FTR za prototypové šasí Speed Up, když vloni jezdil celou sezónu se Suterem. V uplynulých dnech testoval se svým týmem Speed Master na italském okruhu u Říma, ve Valelunze.

"Můj celkový dojem je ten, že nás čeká opravdu hodně práce. Nový motocykl má dobrý potenciál, ale bude hodně důležité ho dále vyvíjet a nenechat se unést samozřejmostí toho, že je opravdu dobrý. Mám na něm dobrý pocit, ale budu mu muset trochu uzpůsobit můj jezdecký styl", řekl italský jezdec Iannone, který si hodně slibuje ve vývoji nového motocyklu od příchodu zkušeného Francouze Mike di Meglia, který bude letos novým týmovým kolegou spektakulárně jezdícího Itala.
Iannone ale dobře ví, že před oficiálními testy IRTA koncem března v Jerezu už nebude moci nový motocykl testovat: "Máme nyní nové šasí a zadní část motocyklu od Speed Upu. V Jerezu dostaneme ještě novou kapotáž. Zadní část motocyklu je z karbonu a celý rám má v porovnání k původnímu úplně jiný design. Hned na začátku bylo jasné, že není horší než původní FTR, takže jestli nebudou oba stejné, tak může být i dokonce lepší. Prostě musíme ho dále vyvíjet".

Iannone se nechce začátkem sezóny vůbec zaobírat myšlenkami na titul mistra světa, ačkoliv jako třetí z loňského šampionátu je po odchodu Bradla a po zdravotních potížích Marca Marqueze horkým favoritem letošního šampionátu kubatury Moto2: "Chceme zajíždět dobré výsledky. Zůstávám v Moto2 proto, že si chci závody užívat a zajíždět důležité výsledky. Jsem ještě hodně mladý a proto jsem se rozhodl zůstat další rok v Moto2 a skončit v mistrovství světa lépe než v rocích 2010 a 2011 (vždy třetí - pozn. Bosso). Situace v naší kubatuře bude těžší, neboť je zde hodně silných, konkurenceschopných jezdců. A jmenovat tři nejsilnější? To nejde, je jich daleko více: Redding, Simón, Márquez, Smith, Luthi, Espagaró, Rabat...Ti všichni jsou hodně dobří a nikdo neví, jak vlastně pojedou!" A to Iannone zapoměl při tomto výčtu skvělých jezdců na comeback ex-mistra světa Toniho Eliase.
Na letošní rok měl Iannone některé velmi zajímavé nabídky do královské kubatury MotoGP, kromě jiných ho chtěl mít ve svém středu italský tým Pramac Ducati: "Ale momentálně jsem šťastný, že jsem zůstal v  Moto2 a mám nyní celý rok čas, abych o tom přemýšlel. A jestli pojedu v sezóně 2013 dobrý motocykl, jako je Yamaha, Honda nebo Ducati v MotoGP? To je daleko jednodušší, když máš v tašce titul mistra světa! Ale čas nám vše ukáže!"


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist