Honda zůstane v třídě Moto2 minimálně do roku 2018

Společnost Honda Motor Corporation ve spolupráci se španělskou firmou ExternPro pokračuje minimálně do roku 2018 v pozici jednotného dodavatele pohonných jednotek třídy Moto2 v mistrovství světa silničních motocyklů.

Honda zůstane v třídě Moto2 minimálně do roku 2018
Honda je oficiálním dodavatelem pohonných jednotek pro Moto2 od roku 2010, tedy od chvíle, kdy třída čtyřdobých šestistovek poprvé nahradila třídu do 250ccm. Prototypové rámy různých výrobců jsou osazeny jednotnými motory specifikace Honda CBR 600ccm.

Cílem této kategorie je soustředit se čistě na vývoj podvozku a talent jednotlivých závodníků, což produkuje poměrně vyrovnané závodění. Jezdci jsou zároveň postupně připravováni na přestup do královské kubatury.
„Třída Moto2 je od začátku úspěšná a bude ještě lepší!“ uvedl šéf Dorny Carmelo Ezpeleta. „Honda je náš jediný dodavatel motorů od zahajovacího závodu v roce 2010 a jsem nesmírně rád, že s jejich technikou budeme pokračovat další tři roky. Motory Honda nejsou jen plnohodnotnou součástí paddocku, ale po technické stránce jsou také velmi spolehlivým aktivem, což je v motorsportu velmi důležité.“

Šéf HRC Shuhej Nakamoto poznamenal: „Třída Moto2 pokračuje v přípravě jezdců pro královskou kubaturu a Honda je velmi ráda, že bude tuto kategorii další tři roky podporovat. Společně s ExternPro a Dornou budeme tvrdě pracovat na tom, abychom nabídli jen to nejlepší vybavení.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist