Grand Prix Sachsenring - kvalifikace Moto2

Italský jezdec Andrea Iannone vyhrál kvalifikaci Moto2 víc než suverenním způsobem. Karel Abraham skončil 11., což znamená 3. řadu startovního roštu, Lukáš Pešek 33., řada 9.

Grand Prix Sachsenring - kvalifikace Moto2
V nové kubatuře Moto2 si byli všichni zajedno, na této trati je dobrá startovní pozice základem k tomu, přežít ve zdraví první zatáčku v závodě. Pole position si zajistil víc než suverenním způsobem jasný král posledních závodů a tréninků Ital Andrea Iannone časem 1.28.982 před domácím překvapením Arne Todem (+ 0.673, vedoucím jezdcem šampionátu Toni Eliasem (+ 0.682) a Julianem Simonem (+ 0.776).  


Druhou řadu si vyjeli Maďar Gabor Talmacsi (+ 0.790), Ital Simone Corsi (+ 0.848), Němec Stefan Bradl (+ 0.936) a Japonec Shoya Tomizawa (+ 0.985). A třetí budou tvořit Švýcar Dominique Aegerter  (+ 1. 046), Španěl Alex Debon (+ 1.122), náš Karel Abraham (+ 1.128) a Ital Roberto Rolfo.  


„Zajel jsem letos nejlepší kvalifikační výsledek, ale mohlo to být lepší. Jenže mé obavy se vyplnily. V úvodu kvalifikace ještě šlo zajet rychlé kolo, ale pak už ne. Jezdci vyčkávali a nebyl prostor se zlepšit. Jednou jsem navíc vyjel z trati a pak jsem málem spadl. Příjemné bylo, že se dnes ochladilo. Na okruhu také ubylo pádů. V neděli budu startovat znovu ze třetí řady a uvidíme, jak to vyjde. Loni jsem tady zajel v kvalifikaci na mokru dokonce pátý nejlepší čas, ale pak jsem měl smůlu v závodě. Startovalo se na suchu a já jezdil kolem sedmého místa, ale pak se rozpršelo a závod byl přerušen. Přeháňka sice ustala, ale my jsem zariskovali a nechali už nazuté mokré pneumatiky. Trať ale oschla a já zajel do boxu, protože nemělo cenu dál pokračovat. Ztratili jsme závod, kdy to vypadalo, že v pohodě dojedu v první desítce. Tak snad smůlu na Sachsenringu letos konečně překonám.“
řekl Karel Abraham.

Druhý náš jezdec Lukáš Pešek skončil 33., - 9. řada se ztrátou 2.089 sekundy na Iannoneho: „Na začátku tréninku jsem předjížděl v pomalé dvojkové zatáčce, a jak jsem zaklapl plyn, uklouzlo mi zadní kolo a následoval pád, který jsem moc nečekal. Bohužel to kromě motorky, kterou mechanici opravovali přes půl hodiny, odnesla i levá noha. Dost mě to pak v kvalifikaci bolelo, nemohl jsem pořádně ohýbat kotník a při jízdě tlačit do stupačky tak, jak bych potřeboval. Dostal jsem masti a teď mám kotník v zábalu z bahna. Uvidíme, jak se to do zítra vyvine, ve warm-upu to zkusím a pak se rozhodneme, jestli nastoupím do závodu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist