GP Portugalska - závod Moto2

Neuvěřitelný závod nám nabídli jezdci kubatury Moto2 na portugalské Grand Prix v Estorilu. Skvěle zajel český jezdec Karel Abraham, který skončil opět v Top 10.

Kdo tento závod dnes neviděl, tak o hodně přišel. Závod Moto2 nám nabídl vše, co má fanoušek motocyklové silnice rád, tedy skvělé vzájemné souboje, výměny pilotů na špici závodu a především dramatické okamžiky! A český jezdec Karel Abraham se rozhodně neztratil, ačkoliv nastoupil do závodu se zraněným loktem z včerejšího tréninku. Nakonec vybojoval skvělé 10. místo, tedy už počtvrté za sebou skončil mladý Brňák v Top 10.

Do závodu nejlépe odstartoval muž z PP Gábor Talmacsi, ale brzy ho na čele vystřídal dvojnásobný světový supersportový šampion Kenan Sofuoglu, a na chvíli také Kolumbijec Yonny Hernandez. Ten ovšem v 6. kole z druhého místa spadl, stejně jako Yuki Takahashi (9. - 4. kolo) či Carmelo Morales (5. - 13. kolo). Náskok Sofuogla byl v polovině závodu přes 7 sekund, ale to už začala trať pomalu osychat a jezdecké podmínky se začaly měnit. Mezitím odpadl pro pád také mistr světa Toni Elias (8. - 16. kolo) a především vynikající Ital Andrea Iannone. Ten začal závod z 34. startovní pozice a v době svého pádu - 20. kolo, už jel čtvrtý. V 19. kole se dostal do čela Stefan Bradl, a ačkoliv ho 2 kola před koncem předjel hodně nenápadný Alex Baldolini, tak si německý jezdec Stefan Bradl už premiérové vítězství v Moto2 nenechal vzít a závod v Estorilu po zásluze vyhrál.

Druhý si dojel pro své nejlepší umístění za 9 let závodění v seriálu Grand Prix Ital Alex Baldolini a třetím byl nakonec Alex de Angelis, který tak vyhrál souboj skupiny, ve které jezdil skvěle i náš Karel Abraham. Čtvrtý byl v cíli Brit Scott Redding, pátý Turek Kenan Sofuoglu - ten ale bojoval během celého závodu nejen se soupeři, ale i se spojkovou páčkou svého motocyklu. Šestý skončil Ital Raffaelle de Rosa, sedmý Australan Anthony West, osmý muž z PP Gábor Talmacsi, devátý Švýcar Dominique Aegerter a na výborném desátém místě Karel Abraham. Ten do závodu odstartoval z 22. pozice na gridu, postupně se probojoval až na 9. místo (21. kolo), chytl však highsidera a propadl se opět na místo 12. místo. V samotném závěru mu ale patřila pozice v Top 10. Španělé Hector Faubel, Julian Simon, Axel Pons, Ital Simone Corsi a Venezuelčan Robertino Pietri si připsali body za místa 11. až 15.