Gino Rea: "Chci v Le Mans bodovat"

Gino Rea pojede v Le Mans svůj první závod v této sezóně, ačkoliv původně chtěl závodit už v Jerezu. Ovšem k tomu neměl dostatek peněz, a nyní může jet pouze proto, že mu jeho fanoušky dali dohromady peníze na jeho účast při GP Francie a on se tak postaví na start s wild card.

Gino Rea: "Chci v Le Mans bodovat"

2012 byl pilot Moto2 Gino Rea odmávnut při deštivém závodě v Sepangu na třetí pozici. Přesto stál na začátku této sezóny bez týmu a bez motorky, tedy bez místa na startovním roštu. Nový tým ESGP, za který měl Rea závodit s bikem FTR v MS-Moto2, nesehnal dostatek peněz k závodění - ostatně ani Reovi sponzoři jako třeba ukrajinský okruh Circuit Crimea nesplnil své slíbené sponzorské závazky. Nyní dali potřebné peníze dohromady jeho fanoušci a 23-letý jezdec tak může nastoupit k závodu s wild card.

"Podařilo se nám získat peníze, a plánujeme tak několik závodů s wild card, jako třeba zde v Le Mans nebo na domácím závodě v Silverstone", řekl před odjezdem na Grand Prix Francie Rea, který bude v Le Mans startovat za vlastní stáj Gino Rea Race Team.

Začátkem tohoto měsíce testoval Brit svou motorku FTR právě na tomto okruhu Le Mans: "FTR mně připravila modifikovanou motorku 2012, kterou jsem už testoval v Almerii v listopadu 2012. Okamžitě jsem se na ní cítil překvapivě dobře, ačkoliv jsem od listopadu na žádné podobné motorce neseděl. Nedělám si žádné velké iluze, ale chtěl bych dojet v bodech".

Na příští rok má Londýňan Rea už nyní jasný cíl: "V roce chci závodit opět kompletní sezónu a v každém případě ale zůstat v kubatuře Moto2".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist