Elias: Třída Moto2 je příliš nebezpečná

Vedoucí jezdec šampionátu Moto2 Toni Elias ze Španělska považuje novou kubaturu za příliš nebezpečnou a navrhuje dvě změny, tedy více poweru a jiný startovní rošt.

Elias: Třída Moto2 je příliš nebezpečná
Ex-pilot MotoGP Toni Elias je aktuálně vedoucím jezdcem Moto2, ale současnou situaci v této kubatuře označuje za hodně nebezpečnou. První z jeho návrhů se týká postavení na startovním roštu s tím, že při tomto velkém počtu startujících by bylo smysluplnější zavést startovní rošt tak, jak je to v kubatuře MotoGP: "Se čtyřmi piloty v jedné řadě není tolik prostoru a první zatáčka je hodně nebezpečná. Se třemi jezdci bude více místa a 40 jezdců se do první zatáčky s jistotou naskládá".
 

Za druhý kritický bod považuje Elias malý výkon současných motorů Honda. Méně zkušení piloti totiž mohou s motocykly o menším výkonu jezdit ve skupině, která neodpovídá jejich jezdeckým možnostem a je tedy nad jejich síly: "Motor je příliš, příliš pomalý, o hodně víc, než jsem si myslel. To znamená, že každý může jet rychle. Motocykl by měl mít více síly, aby se poznal rozdíl mezi dobrým, normálním a špatným jezdcem. Ne každý je totiž rychlý. Je to sice dobré pro šampionát, fanoušky a pro televizi, ale ne pro jezdce. Vznikají tak situace za limitní hranicí", říká zkušený jezdec, který má za sebou už 168 absolvovaných závodů GP (z toho 79 v MotoGP), 12 vítězných závodů a 37 podiových umístění. Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.20
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist