Domi Aegerter: Pět bodů chybí k 2. místu v MS

Domi Aegerter se nachází v současné době v životní formě a ze tří Švýcarů startujících v prostřední kubatuře seriálu Grand Prix zcela zastiňuje jak svého slovutnějšího krajana a ex-mistra světa Thomase Lüthiho, tak i týmového kolegu Randyho Krummenachera.

Domi Aegerter: Pět bodů chybí k 2. místu v MS
Byl to doposud nejlepší závod 22-letého pilota s motocyklem Suter-MMX2 Domiho Aegertera: V cíli byl odmávnut šachovnicovým praporkem pouhých 1,7 sekundy za vítězným Scottem Reddingem, i ve čtvrtém letošním závodě MS-Moto2 tak bodoval a v tabulce je nyní čtvrtý se stejným počtem bodů jako třetí Mika Kallio.

Ačkoliv někteří jeho soupeři láteřili nad malým gripem na začátku závodu, tak Domi Aegerter s nimi nesouhlasí. Rychlý Švýcar z týmu Technomag-CarXpert je z motocrossu a ze supermota zvyklý na klouzající povrch tratě.
"Otázka gripu, ale časy nebyly o mnoho pomalejší, než v kvalifikaci, ale byla větší zima a několik míst na trati bylo mokrých. Navíc trochu mrholilo. Měl jsem ale super start a zařadil se hned na pátou pozici. celou dobu jsem bojoval o podiové umístění, tedy jezdil jsem i druhý či třetí. Věděl jsem, že musím být vpředu, pokud by byl závod přerušen. V posledním kole začalo hodně pršet...Chtěl jsem ještě zaútočit, ale bylo už hodně mokro. Ovšem čtvrté místo je v pořádku, splnil jsem si cíl", byl po závodě spokojený Aegerter, který žije v hlavním švýcarském městě Bernu.

Domi Aegerter, který je momentálně v životní formě, věděl, že: "Nebezpečná byla 5. zatáčka. V této levé totiž spadli těsně přede mnou Espargaró a Rabat. Nyní mně chybí 5 bodů na druhého v tabulce MS. S Mugellem a s Barcelonou přidou nyní dva okruhy, které mně vyhovují více než Jerez a Le Mans...."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist