D. Cudlin: Místo IDM pojede Moto2 v Grand Prix

Koncem minulého roku zastihla australského jezdce Damiana Cudlina nepříjemná zpráva: Smlouva vloni čtvrtého jezdce superbikového šampionátu IDM nebyla hodně překvapivě prodloužena a jeho místo v týmu van Zon-alpha Technik-BMW pod vedením Wernera Daemena zaujmul Nizozemec Arie Vos.

D. Cudlin: Místo IDM pojede Moto2 v Grand Prix
"Dva dny před Vánocemi mně zavolal Werner, že z finančních důvodů nemůže dodržet naši předchozí úmluvu a rozhodl se pro jezdce, který donese peníze", řekl v minulých dnech Cudlin, který ale dál zůstal optimistou: "Myslím si, že pokud se jedny dveře zavřou, tak se zase jiné otevřou. Právě jednám s jedním týmem Moto2".

A toto jednání australského jezdce Damiana Cudlina dopadlo úspěšně, v katarském týmu QMMF vystřídá španělského jezdce Ricarda Carduse, který vloni za tento tým závodil a s motocyklem Moriwaki skončil celkově v MS až 31., když získal pouhé 2 body. V tomto týmu se tak úplně vyměnila jezdecká dvojice: místo loňských jezdců Španěla Ricarda Carduse a Katarce Mashel Al Naimiho pojedou tedy letos Australan Damian Cudlin a první stálá žena v této kubatuře, Španělka Elena Rosell.


V loňské sezóně jel Damian Cudlin dva závody v MotoGP, když byl náhradníkem za zraněné stálé piloty Lorise Capirossiho a Hectora Barberu v MotoGP. Tento Australan už také startoval s motocyklem Kalex Pons v kubatuře Moto2 na Sachsenringu v roce 2010 a dojel zde senzačně na 7. místě!


Ve startovní listině mistrovství světa kubatury Moto2 je tak současně jedno volné místo a to v týmu Stop&Go vedle Angela Rodrigueze. O toto místo se ucházeli jak Mattia Pasini, tak i David Salom, ovšem nakonec dali přednost jiným seriálům. Zatímco Španěl Salom pojede superbiky v týmu Kawasaki Pedercini, tak Ital Pasini nahradil Anthonyho Westa v MotoGP v týmu Speed Master.

Ostatně není ani divu, po odchodu Ratthaparka Wilairota ztratil tým Stop&Go podporu thajského dovozce Hondy a neoplývá tak zrovna financemi, dokonce se v paddocku proslýchá, že by ani Rodriguez do sezóny 2012 vůbec nenastoupil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist