Bratři o titul?

Jelikož už ve čtvrtek začínají testy IRTA ve Valencii, tak se podívejme na některé prominentní účastníky. Dvojice bratrů Pola a Aleixe Espargarových patří jistě mezi širší okruh favoritů kubatury Moto2 na letošní sezónu, přičemž pro oba to bude úplně něco nového. Zatímco Pol pojede vloni velmi úspěšný britský motocykl FTR, tak Aleix bude v sedle německého šasí Kalex.

Bratři o titul?
Další bratrský duel náš čeká v letošním roce. Tentokráte se jedná o dva španělské bratry Pola a Aleixe, kteří sice pojedou stejnou kubaturu Moto2, ale ve dvou různých týmech a na dvou různých motocyklech. 

Dodavatel šasí FTR Moto si je jistý, že italský tým Speed Up naváže s jezdcem Polem Espargarem na úspěchy minulého roku: "Jsme rádi, že naše společná práce má pokračování", říká ředitel FTR Steve Bones, a to i přesto, že odešel Andrea Iannone a místo něho bude jedničkou týmu Lucy Boscoscura Pol Espargaro - vloni třetí jezdec MS 125 ccm: "Pol může jistě bojovat v závodech o podiová umístění". Jen pro úplnost: Vloni dosáhl tento tým s jezdci Andreou Iannonem (letos pojede v novém týmu Speed Master-Suter) a Gáborem Talmacsim (stále ještě hledá své místo ve startovní listině 2012) celkem devět podiových umístění a díky Italovi dokonce tři vítězství! 


Zatímco pro Pola budou zřejmě podiová umístění letošním maximem, tak jeho bratr Aleix je jistě z jedním z mnoha kandidátů na uvolněný titul mistra světa. Ex-pilot MotoGP Aleix Espargaro má za sebou řadu zkušeností a ačkoliv musel uvolnit místo v královské kubatuře v týmu Pramac Ducati francouzskému jezdci Randy de Puinetovi, tak jeho jezdecké kvality jsou hodně vysoké a zatím nedoceněné. Nyní pojede v týmu Tenerife 40 Pons se šasím německé firmy Kalex Engineering z Bobingenu. A toto šasí, ačkoliv se vloni dostalo jen jednou na stupně vítězů (Gadea skončil druhý při  Mugello-GP), tak v samém závěru sezóny se tento tým blýskl při španělském šampionátu prvním místem v Jerezu zásluhou Axela Ponse.


"Chceme vidět naše jezdce vyhrávat a sbírat co nejvíce bodů. S Aleixem Espargarem máme v ohni hodně žhavé železo" říká konstruktér Kalexu Alex Baumgärtel. 

Aleix Espargaro pojede s číslem #40, což znamená jedno z oblíbených španělských rádií: los40.com. Pro tohoto španělského pilota je to změna čísla na kapotáži, v roce 2009 jezdil ve dvěstěpadesátkách a 2010 v MotoGP #41 a nyní v Moto2 #40.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist