Belgický svátek v Le Mans

Všichni tři jezdci na podiových stupních kubatury Moto2 při GP Francie v Le Mans jsou ve svém závodění podporováni pivním miliardářem a velkým motocyklovým fanouškem Marc van der Stratenem (MarcVDS).

Závod kubatury Moto2 při Grand Prix Francie v Le Mans se skončil skvělým výsledkem pro belgický tým MarcVDS. Všichni tři jezdci na stupních vítězů totiž mají nějakou souvislost s tímto týmem: Scott Redding a Mika Kallio získali pro tento tým double, třetí v cíli Xavier Siméon je rovněž podporován svým krajanem a majitelem týmu MarcVDS Racing Marc van der Stratenem.

"Je to velký svátek pro Belgii", řekl po závodě prostřední kubatury majitel týmu, který má zítra další šanci na podiové umístění: Jeho automobilový tým totiž jede 24-hodinový závod na Nürburgringu.
"Gratulace Scottovi a Mikovi, lepší výsledek, než vítězný double být totiž nemůže. Byl to neuvěřitelný zážitek, stát s oběma našimi jezdci na stupních. A navíc ještě k tomu tam stál i Xavier, který jede loňský motocykl od Scotta", byl neuvěřitelně šťastný belgický pivní miliardář.

Zatímco Redding vedl po pádu lídra závodu Takaaki Nakagamiho už od 9. kola, tak Kallio a Siméon měli trochu štěstí v tom, že závod byl kvůli začínajícímu dešti předčasně ukončen a v úvahu byl vzat stav po 22 odjetých kolech.

Pro Reddinga to byl první vítězný závod v kubatuře Moto2 vůbec a teprve druhé jeho vítězství v GP vůbec. To první bylo historické v roce 2008 při domácím závodě 22. června v Doningtonu - tehdy vyhrál jako nejmladší jezdec v historii GP vůbec - ve věku pouhých 15 let a 170 dnů.