Anthony West: Zachrání ho superbiky?

Ačkoliv získal v loňském roce dvě podiová umístění, tak to ještě neznamená, že by za své závodění dostával peníze. Ba naopak! Nyní musel «Ant» West doma v Austrálii prodat auto a motocykl, aby nějak přežil sezónu. Zachrání ho v sezóně 2014 superbiky?

Anthony West: Zachrání ho superbiky?
"Ano, můj otec to také v televizi slyšel", říká Anthony West, australský pilot Moto2, který jezdí s bikem Speed-up v katarském týmu QMMF.

A o co vlastně jde?

Javier Alonso, Executive Director MS-Superbike od promotéra Dorny, chce mít co nejdříve kvalitního Australana na startovním roštu MS-Superbike: "Potřebujeme jednoho silného Australana, který bude v šampionátu SBK pravidelně jezdit vpředu. To je moje nejbližší úloha a má nejvyšší prioritu", řekl Alonso v rozhovoru pro australskou televizi po úvodních závodech MS-Superbike 2013 a hned dodal: "Už to připravujeme. Identifikujeme piloty, kteří by mohli přicházet v úvahu a zjišťujeme možnosti, do kterého týmu bychom je angažovali. Samozřejmě, že je hospodářská krize a my musíme zapracovat na výdajích spojených s angažováním jednoho Australana v renomovaném týmu, ale už to řešíme".
Hned na první pohled je zřejmé, že pro renomovaný tovární tým v MS-Superbike přichází v úvahu pouze jeden Australan a sice 31-letý Anthony «Ant» West. Populární jezdec splňuje tento požadovaný profil z každého pohledu. Zná nejen všechny tratě, ale vyhrál i závody MS-Supersport (na Yamaze), má také zkušenosti s rychlými čtyřtakty (v roce 2007 a 2008 závodil v MS-MotoGP na továrním motocyklu Kawasaki) – a je rychlý za každého počasí. West vyjel v říjnu 2012 v MS-Moto2 pro tým QMMF v Sepangu druhé místo a o týden později na Phillip Islandu ještě jednou. Kromě toho ho zdobí vítězství v GP v kubatuře do 250 ccm (2003 - Assen).

"2013 je posledním rokem, kdy mohu ještě závodit "za pusu". V posledních sezónách jsem si zvykl žít za peníze, které jsem získal smlouvami s firmami, které mně dodávaly kombinézy a helmy. Ale nikdy jsem na tom nevydělal. Od doby hospodářské krize ale tyto firmy neplatí peníze, dostávám zadarmo pouze materiál. Nyní musím doma v Austrálii prodat má auta a motocykly, abych letošní sezonu nějak finančně utáhl", vysvětluje dále West.

"Pokud tedy budu příští rok ještě závodit na motocyklu, tak musím konečně také závoděním vydělat nějaké peníze. Brzy mně bude 31 roků. Nemám žádný dům, a také žádné peníze. Všechno co mám, jsou tři auta a čtyři Dirt-Bikes"., říká pilot MS-Moto2.
"Pokud se mě někdo zeptá ohledně MS-Superbike 2014, tak jsem otevřený pro každou nabídku, která mně přinese peníze. Ale doposud se mě nikdo neptal. Snad mně pomůže, že jsem jediný Australan.", přemýšlí nahlas West, který chce při testech v Jerezu (od 18. března) navázat přímý kontakt s managementem Dorny.

Musíme si uvědomit, že ani v sezónách 2010 a 2011 nevydělal West prakticky žádné peníze: "Můj otec chtěl tehdy dokonce prodat svůj dům v Cairnsu, aby mně umožnil závodit. A chtěli jsme se přestěhovat do apartmánu v Brisbane".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist