Anthony West místo Cudlina

Nepříliš dlouho trvalo angažmá Anthonyho Westa v britských superbicích. Vlastně se jednalo pouze o testy, neboť Australan Anthony West pojede už v premiérovém závodě v Kataru za domácí tým QMMF Racing místo australského jezdce Damiana Cudlina.

Anthony West místo Cudlina
Překvapení ještě před zahájením letošního šampionátu Grand Prix v kubatuře Moto2. S velkými nadějemi vstoupil do této sezóny nováček Damian Cudlin z Austrálie, neboť měl za sebou nejen 7. místo s wild card na Sachsenringu 2010 v kubatuře Moto2, ale i velmi dobré reference z loňských dvou hostování v MotoGP místo Capirossiho (Motegi) a Barbery (Phillip Island). 

Ovšem výsledky jeho testů za QMMF Racing zůstaly za všemi očekáváními:
Valencia: 29. místo z 31 testujících jezdců (ale i za týmovou kolegyní Elenou Rosell)
Jerez I.: 30. místo z 32 testujících jezdců
Jerez II.: 31. místo z 32 testujících jezdců
Takže nebylo ani příliš divu, že byl německý mistr supersportů z roku 2010 z tohoto katarského týmu vzápětí propuštěn.

Tým katarské motocyklové federace také hned nahlásil svého nového jezdce místo Damiana Cudlina, kterým bude populární australský "vodník" Anthony West. Ten měl původně startovat letos v královské kubatuře MotoGP za italský tým CRT Speed Master, ale nesehnal dostatečné sponzorské peníze na své závodění a tak ho nahradil "movitější" Mattia Pasini.

West pak dokonce uvažoval o ukončení své kariéry, pak ale vzal za vděk britským šampionátem superbiků. Zde měl políčeno na uvolněný stroj Yamaha v mistrovském týmu Swan, toto místo mu ale těsně vyfoukl před nosem další nezaměstnaný, populární Japonec Nori Haga. A tak na Westa zbyla pouze volná motorka BMW S1000RR v ex-týmu ze světových superbiků, Supersonic Racing. S tímto týmem absolvoval také West testy ve Franciacorte.

"Mým záměrem bylo vždy pokračovat v závodění v Grand Prix", řekl k novému anagžmá Anthony West a dodal: "Je mně líto odejít z týmu Supersonic BMW, ale jsem přesvědčen, že pochopí mé důvody a přeji jim jen to nejlepší do letošní sezóny".

Anthony West pojede poprvé s motocyklem Moriwaki MD600 týmu QMMF Racing ve čtvrtek 5. dubna při prvním volném tréninku.

"Westy" dále říká: "Je to hezké být zpátky hned na začátku šampionátu, a to zejména s tak profesionálním týmem. Navíc je zde tovární podpora Moriwaki, jednoho z nejrespektovanějších výrobců motocyklů. Neměli jsme sice možnost vyzkoušet motocykl před Katarem, takže nečekejte žádné zázraky, ale mohu vás ujistit, že udělám vše, co bude v mých silách, abych získal co nejlepší možný výsledek."
31-letý Anthony West - celkem 170 startů v Grand Prix (125-1x, 250-92x, Moto2-34x a dokonce MotoGP-43x!) závodil v Moto2 poslední dvě sezóny za "tovární" tým MZ-Racing, vloni pak s motocyklem FTR, ovšem žádných velkých úspěchů se nedočkal: 2010 - celkově 23. místo v MS, 2011 - 22. místo, když nejlépe dojel v posledním závodě za MZ ve Valencii jako 4.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist