Alex De Angelis míří do týmu JiR

Hostování Alex de Angelise v MotoGP v týmu Interwetten Honda se blíží nezadržitelně ke svému konci a návrat tohoto pilota se San Marina do bývalého týmu RSM Scot se zdá nepravděpodobný.

Alex De Angelis míří do týmu JiR
Pouhé tři závody bude zřejmě trvat hostování Alexe de Angelise v týmu kubatury MotoGP Interwetten Honda. Mimochodem jeho dosavadní mise nebyla moc úspěšná, dvakrát skončil na 12. místě a to bylo rozhodně méně, než se od vloni 8. jezdce MS třídy MotoGP čekalo.


V pondělí při brněnských testech už totiž pojede stabilní pilot této stáje, Hiroshi Aoyama, který se už zotavil ze svého zranění a pokud testy dopadnou příznivě, tak by chtěl mistr světa dvěstěpadesátek startovat už na dalším závodě v Indianapolis.

Návrat do týmu RSM Scot by normálně neměl být žádný problém, to by ale musel tento tým normálně fungovat.  To ale není případ stáje RSM Scot v kubatuře Moto2. Tento tým opustil jeden z hlavních sponzorů - firma Gordini (Renault), který odešel ke konkurenci - Gresini Team Moto2! Mechanici už také dlouho neviděli své peníze a na jednom závodě (Silverstone) dokonce stávkovali a místo nich "šroubovali" na motocyklech rodinní příslušníci obou jezdců...

Těsně před brněnským závodem ukončila spolupráci s touto stájí firma Rapide Inside NCS a tomuto týmu už dále neposkytla své motocykly Force GP210. Pro druhého jezdce Niccolo Canepu se ještě našlo řešení a v Brně jezdí na Suteru MMX. 


Ovšem co s Alexem de Angelisem? Nazpět do RSM Scot týmu pilot ze San Marina rozhodně nechce (nezaplacená gáže, nevyrovnané cestovní náklady) a tak hledá usilovně novou stáj. Zdá se, že jí bude další italský tým JiR, jezdící na motocyklech TSR, v MS třídy Moto2 pak pod názvem MotoBi. 

V tomto týmu byli pod smlouvou Italové Simone Corsi a Mattia Pasini. Zatímco prvně jmenovaný ex-jezdec stopětadvacítek a vítěz 5-ti závodů Grand Prix si vede výborně  - 6. místo v průběžném hodnocení před Brnem, tak 10-ti násobný vítěz Grand Prix a vloni 5. jezdec šampionátu dvěstěpadesátek Mattia Pasini tento tým po Katalányi opustil a byl nahrazen japonským testovačem Yusuke Teshimou - doposud pouhý 1 bod a 32. místo. 

Tento italský tým JiR tedy nabídl Alexi de Angelisovi smlouvu na zbytek sezóny - zbývá ještě 7 závodů Moto2 a ten ji zřejmě přijme, neboť čekat, že se opět nějaký z kolegů zraní a on za něho nastoupí, je tak trochu hra s ohněm.     

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist