Aktuálně z Moto2

Nejen o tom, kdo pojede závěr sezóny místo Tomizawy, ale i některé další novinky, to vše si přečtěte v následujících řádcích.

Aktuálně z Moto2
Německý jezdec Arne Tode nahradí od portugalské Grand Prix v Estorilu nebohého japonského jezdce Shoyu Tomizawu. Německý ex-mistr supersportů Arne Tode byl vyhozen z týmu Germany Racing Team manažéra Dirka Heidolfa kvůli špatným výsledkům - pouze jedno 14. místo v Silverstone. 25-letý Tode nebyl totiž schopen velmi kvalitní kvalifikační umístění - např. první řada na Sachsenringu (2. místo) a druhá v Brně (8.) - proměnit v úspěšný výsledek v závodě samotném.


Stále "bez práce" je vloni pátý jezdec MS 250-tek, Ital Mattia Pasini. Ten začal sezónu ve stáji JiR, potom doma v Misanu startoval jako třetí jezdec "Italtransu" - vedle Rolfa a Pietriho - na okruhu Motorland Aragon jel potom druhý motocykl Suter MMX stáje Kiefer Vector Racing. Ovšem v Motegi už za tuto německou stáj pojede stabilní náhradník, tedy Rakušan Michael Ranseder.

Bez angažmá je ale i Alex de Angelis. Ten už vystřídal v letošní sezóně několik stájí a celkem bez úspěšně. Nakonec dostal možnost ve stáji JiR na motocyklu MotoBi, ovšem s tím, že podepíše i na celou příští sezónu. Jelikož to odmítl, tak v Motegi pojede opět tovární jezdec TSR, tak se totiž dříve motocykl MotoBi jmenoval, Japonec Yusuke Teshima.


O tom, že mladý Ital Ferruccio Lamborghini nahradí v posledních 5 závodech Grand Prix českého pilota Lukáše Peška jsme už psali. Zajímavá je ale situace, o které píše německý časopis SpeedWeek. Sponzor Lukáše Peška Česká pojišťovna zaplatil týmu pana Massima Matteoniho 400 000 Euro za umožnění startu českého pilota a přesto je tento tým dlužen dodavtaeli šasí, tedy fimě Moriwaki. A Midori Moriwaki uvažovala už v Aragónu, zda odebrat týmu závodní materiál hned, nebo až v Motegi...Mimochodem, TK Lukáše Peška k celému případu "Matteoni" a k dalšímu pokračování jeho závodění pod názvem "Projekt Pešek" se uskuteční začátkem příštího týdne v Praze!

Hodně nejasná je situace v týmu Gresini Honda. V posledních závodech jeli místo Ukrajince Vladimíra Ivanova nejdříve Japonec Tatsuya Yamaguchi a naposled v Aragónu Ital  Michele Pirro. Kdo tedy pojede v Motegi? Jasno ale mají v německém týmu Racing Team Germany, kde Todeho vystřídal mladý Japonec Kazuki Watanabe, ten už jel ostatně v Aragónu. 

 V Motegi dále uvidíme s wild card domácí jezdce Shogo Moriwakiho (MD600 di Moriwaki) - tedy oficiálního testovače této japonské továrny a Koki Takahashiho z týmu Burning Blood RBB, který jezdí japonský šampionát.


Nový tým Moto2 Uccia Salucciho - tedy přítele Valentina Rossiho - bychom měli vidět příští rok v šampionátu kubatury Moto2. A jako jezdec je prý plánován Andrea Iannone! Tak se nechme překvapit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist