Abaja odstartuje do GP Valencie z 3. řady

Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB v sobotní kvalifikaci GP Valencie, posledního podniku mistrovství světa silničních motocyklů, obsadil ve třídě Moto2 deváté místo a v nedělním závodě bude startovat ze třetí řady.

Abaja odstartuje do GP Valencie z 3. řady
Sobotní program zahájil dopoledne třetí volný trénink. Počasí bylo opět hezké s teplotou 23 st.C. Karel Abraham po druhém a třetím místě v pátek zajel tentokrát sedmý nejlepší čas (1:37,008) a zůstal o 0,575 s za prvním Italem Iannonem. 


V odpolední kvalifikaci se Abaja v závěru probojoval opět do první desítky, když si ve svém čtrnáctém kole ze sedmnácti připsal čas 1:36,624. Byl to jeho nejlepší čas v dosavadním programu na okruhu Ricarda Torma, ale stačilo to nakonec jen na deváté místo a start ze třetí řady. Za vítězným Španělem Eliasem zaostal o 0,575 s. Od druhé řady dělilo Karla pouhých pět setin sekundy. 

Jeho výkon v kvalifikaci poznamenala bohužel hned v úvodu porucha spojky, kterou museli mechanici vyměnit. Na okruhu se Karlovi v nesmírně vyrovnané bitvě nejméně dařilo držet tempo se špičkou v posledním úseku každého kola, kde ztrácel na nejlepší 0,3 s, zatímco ve třech úvodních úsecích jen 0,025 s.


Po skončení kvalifikace Karel Abraham řekl:
„Deváté místo není špatné, ale mohlo to být samozřejmě lepší. V kvalifikaci jsem zajel svůj nejlepší čas, ale škoda začátku, kdy nám odešla lamely spojky a mechanici ji museli vyměnit. Dvacet minut jsem stál v boxech. Pak jsem vyjel na trať, ale vůbec mi to nešlo. Tak jsem vyměnil pneumatiky a sám jsem zajížděl své nejlepší časy. Z pohledu nedělního závodu to tedy nebylo špatné. Teď ještě, aby mi vyšel nedělní start a první kolo, abych se dostal do první skupiny a mohl bojovat o přední umístění.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist