Změny reglementu v nižších objemových třídách

V kubaturách Moto2 a Moto3 dojde ke změnám týkajících se motorů, brzd a pérování.

Změny reglementu v nižších objemových třídách
V kubatuře Moto3 nebudou v budoucnu stanoveny pouze maximální ceny motoru, nýbrž i brzd a pérování.

Belgičan Michael Bartholemy v čele nově utvořené podkomise IRTA pro týmy Moto3. Týmy Moto2 budou zastupovat Sito Pons (manažer týmu Tuenti HP 40 v kterém závodí Pol Espargaró, Tito Rabat a Axel Pons) a Terrell Thien (Interwetten-Paddock-Team - jezdec Tom Lüthi).

První změnu už musel Bartholemy vyhlásit: Na sezónu 2014 koupí Dorna a IRTA od továren motory a rozdělí je na jednotlivé týmy. Cena je daná, maximálně 68.000 Euro. V roce 2014 mohou jezdci smět použít maximálně šest místo letošních osmi motorů, o rok později je povolen maximální počet otáček 13.500/min místo dosavadních 14.000/min.
A dále: "Možná už 2014 se budou smět používat pouze dopředu homologované díly na brzdy a pérování a to za fixní cenu. Tím by se zamezilo dalšímu zvyšování cen. Momentálně stojí brzdy a pérování pro jeden motocykl Moto3 okolo 15.000 Euro. Na brzdy od firmy Brembo je počítáno 2500.- Euro, zbytek stojí vidlice a komponenty od firmy Öhlins. Brembo nyní pracuje na verzi Low-Cost, cena by mělo být pod 800 Euro. Místo titanu bude použít hliník", vysvětluje Bartholemy a dodává: "Možná bude verze Low-Cost 2014 povinná pro všechny".

Při ceně šasí jako FTR, Suter nebo Kalex nechtějí Dorna a IRTA stanovit žádné maximální ceny: "Týmy byly dotázány a jsou spokojeny s cenami, neboť zde soutěží mezi sebou tři zájemci", řekl CEO IRTA Mike Trimby.

Jen pro připomenutí: U Kalexu stojí kompletní motocykl Moto3 včetně motoru 108.000 Euro, jezdí ho třeba Jakub Kornfeil.

K tématu koupě motorů: Ty budou zaplombovány a vylosovány na jednotlivé jezdce a týmy, dozor bude mít technický ředitel Danny Aldridge. Takže už nebude rozhodovat továrna, který tým a který pilot dostane ten či onen motor.

Těchto šest motorů zůstane majetkem týmu, mohou je buď použít při zimním testování, nebo prodat do národních šampionátů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist