Zlatá řídítka vyhrál poprvé Jakub Kornfeil

Ve čtvrtek vyhlásili nejúspěšnější osobnosti motoristického sportu v devětatřicátém ročníku ankety Zlatý volant a v jubilejním desátém ročníku ankety Zlatá řídítka. V kategorii rally a vytrvalostní soutěže vyhrál Zlatý volant Jan Kopecký, Zlatá řídítka poprvé slaví Jakub Kornfeil, jezdec mistrovství světa silničních motocyklů.

Jakub Kornfeil byl letos s dvěma umístěními na stupních vítězů nejúspěšnějším českým závodníkem v mistrovství světa silničních motocyklů. Jezdec z Rohatce u Hodonína závodil v barvách stáje Drive M7 SIC Racing s nímž také o další rok smlouvu prodloužil. V anketě Zlatá řídítka získal 212 bodů, což bylo jasné vítězství a v této prestižní anketě jeho vůbec první.

Na druhé pozice se umístil s 66 body Pavel Kejmar, jezdec mistrovství světa Supermoto, a celkově čtvrtý jezdec hodnocení světového seriálu. Třetí je s 63 body úspěšný motokrosař Martin Michek, čtvrtý je Libor Podmol (62), pátý Karel Hanika (48), šestý Ondřej Klymčiw (47) a sedmý Ondřej Ježek (23).

Cenu Františka Šťastného za přínos motocyklovému sportu získal bývalý úspěšný motokrosař Zdeněk Polánka.