Zítra bude důležitý den, říká Hanika

Díky mechanickému problému, který v kvalifikaci zastavil tovární motocykl Karla Haniky, nedokázal brněnský závodník pokračovat v kvalifikaci a bojovat o přední pozice na startu závodu Velké ceny Španělska, která se jede na okruhu v Jerezu, který Hanika dobře zná a proto si věří, třebaže startuje až devětadvacátý.

Zítra bude důležitý den, říká Hanika
Technické problémy trápily motocykl KTM Karla Haniky už v pátek dopoledne, protože to ani nezajel měřený čas. Ve druhém pátečním tréninku to stále nebylo ono a čas na kolo 1'49,692 sekundy, který český jezdec stáje Red Bull Ktm Ajo v pátek odpoledne nastavil, mu stačil na osmadvacátou pozici.
Zlepšení přišlo až v sobotu dopoledne, protože to Karel Hanika zajel kolo na hodnotu 1'47,723 sekundy, čímž zaznamenal zlepšení o téměř dvě sekundy. Před odpolední kvalifikací to bylo rozhodně velmi pozitivní znamení. Bohužel v kvalifikaci došlo k poruše motocyklu a to letošní nováček v mistrovství světa nebyl schopen nijak ovlivnit.

V boxech Hanika sledoval jak se propadá pořadím až skončil devětadvacátý. V neděli to nebude snadný závod, ale můžeme si být jisti, že od prvního kola zatne zuby a bude chtít  rychle dopředu. „Kvůli mechanickému problému dnešní kvalifikace neprobíhala tak, jak jsme chtěli. Přesto jsem přesvědčen, že zítra můžeme zaznamenat dobrý závod a svést úspěšné bitvy,“ uvedl po kvalifikaci Karel Hanika.
V posledním tréninku jsem se cítil skvěle, jezdil v pohodě a nastavil dobrý čas na kolo,“ pokračoval jezdec KTM. „Je mi jasné, že do závodu nestartuji z ideální pozice, ale stále tam existuje prostor pro zlepšení. Pokusím se co nejlépe odstartovat, zaznamenat rychlá první kola a využít je k tomu, abych se posunul pořádím tak vysoko, jak jen to bude možné. Zítra to bude důležitý den, takže uvidíme, kde nakonec skončíme. Na tomto okruhu si věřím.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist