Z Jerezu si Karel Hanika odváží pouze trestné body

Do závodu španělské Grand Prix Karel Hanika startoval šestý, což byla velmi dobrá výchozí pozice vzhledem k tomu, že se jednalo o trať, kterou dobře zná. Bohužel den závodu nebyl pro jezdce týmu Red Bull KTM Ajo nejšťastnější. Po startu si vedl dobře, ale v pátém kole spadl a do závodu se vrátil na posledním místě. Snažil se zajet na body, což se mu nějakou dobu dařilo, ale nakonec byl dvaadvacátý a jediné body, které dnes získal byly trestné.

Z Jerezu si Karel Hanika odváží pouze trestné body
V tiskové zprávě týmu Red Bull Ktm Ajo Karel Hanika píše: „Jsem trošku zklamaný, protože jsem mohl zajet dobrý závod. Dobře jsem odstartoval, byl osmý nebo devátý a s motorkou naprosto v pohodě, takže jsem za to vzal, abych dojel přední skupinu. Snažil jsem se jim přiblížit, ale udělal jsem chybu a dostal highsider. Je to zklamání, protože po pádu jsem byl zpátky na trati a jel stejně rychle jako jezdci vpředu. Teď se soustředíme se na další kolo.“

Další závod ve Francii nebude pro Karla Haniku vůbec snadný, protože do závodu odstartuje z boxové uličky. Přispělo k tomu pět trestných bodů, které dostal od vedení závodu za to, že v dojezdovém kole po skončení závodu Moto3 nebezpečnou jízdou zezadu narazil do Juanfrana Guevary. Jak píše tým Aspar, jejich jezdce srazil rozhněvaný Karel Hanika a následkem toho má Guevara zlomenou pravou klíční kost a musí na operaci.

Ředitelství závodu pěti trestnými body dalo jasně na vědomí, že něco podobného nehodlá tolerovat. Dobře rozjetý víkend tak pro českého závodníka neskončil úplně tím nejlepším způsobem. Karel Hanika má nyní celkem sedm trestných bodů a v Le Mans startuje z boxové uličky.

Rozhodnutí Ředitelství závodu - Moto3-Karel_Hanika.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist