Výjimka pro minimální věkovou hranici Moto3

Po víkendovém zasedání Komise Grand Prix bylo potvrzeno, že pro jakéhokoliv vítěze mezinárodního mistrovství Španělska silničních motocyklů FIM CEV Repsol Moto3, nebude v následujících sezonách platit minimální věková hranice stanovena pro třídu Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů.

Výjimka pro minimální věkovou hranici Moto3
V pravidlech mistrovství světa pro třídu Moto3 se píše, že žádný z jezdců, který nedosáhl věku šestnácti let nemůže závodit. Výjimka, kterou Komise Grand Prix schválila znamená, že stále nikdo z jezdců, kteří nedosáhli šestnácti let, nemůže závodit až na vítěze španělského CEV Moto3, na něhož se věkové omezení nebude vztahovat.
Průběžné hodnocení třídy Moto3 vede v šampionátu CEV Francouz Fabio Quartararo, který je týmovým kolegou Španělky Marie Herrery a členem stáje Emilia Alzamory Junior Team Estrella Galicia 0,0. Vzhledem k tomu, že už v příštím roce nebude sestava týmu Estrella Galicia 0,0 v mistrovství světa Moto3 stejná (Alex Rins, Alex Márquez), dá se předpokládat zájem o služby Francouze.

Fabio Quartararo má šestnáct let až 20.dubna 2015 a to by znamenalo, že by do té doby nemohl závodit. Podobně byl na tom před rokem Belgičan Livio Loi, který měl šestnáct 27.dubna 2013 a do té doby musel čekat, než vyjel s ostatními jezdci na dráhu. Pokud Fabio Quartararo letos titul vyhraje a zamíří do světového šampionátu, toto čekání už nyní nemusí řešit.
V průběžném hodnocení CEV Moto3 má Francouz náskok sedmačtyřiceti bodů a do konce sezony ještě čtyři závody, což je rovných sto bodů. Vzhledem k tomu, že Francouz letos pouze vyhrává nebo boduje druhým místem jsou jeho šance na celkové vítězství hodně vysoké, nikoli však stoprocentní.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist