Všechno je jednou poprvé

Jakub Kornfeil s novým motocyklem obsadil při dnešní kvalifikaci v italském Mugellu 15.místo, nicméně ví, že to mohlo být lepší, jako i to, že má ještě hodně rezervy.

Všechno je jednou poprvé
Všechno je jednou poprvé. První „románek“ prožívá nyní i Jakub Kornfeil se svojí novou Aprilii RSA. Fázi seznamování má český jezdec za sebou a pomalu a jistě se do rychlé „Italky“ zamilovává.
Jakub Kornfeil: „Pro začátek jsem si představoval úplně jiné podmínky, ale bohužel, tady panuje velmi podobné počasí jako v Holandsku a tak se nikdo nedivil, když začalo ve čtvrtém kole kvalifikace pršet, čímž kvalifikace vlastně velmi rychle skončila a já tak obsadil 15.místo. S novým motocyklem si začínám rozumět a začínáme mít i kontrolu nad motorkou, což je velice důležité. Navíc jsem toho včera moc nenajezdil, ale dnes ráno jsem si spravil chuť, byť jsme museli do kvalifikace učinit ještě nějaké výrazné změny na nastavení, protože mi ráno nevyhovovala adheze jak předku, tak i zadku motorky. To, že jsme to dokázali odstranit, se pak projevilo na čase již ve třetím kole 2.01,9 a nebýt toho, že se mi tam v dalším kole připletl jiný jezdec a já tak ztratil, byl bych rozhodně rychlejší. Škoda, mohla to být moje nejlepší kvalifikace, takhle mne ještě pár jezdců přeskočilo. Když zítra bude konečně normální počasí a bude svítit i slunce, tak jsme schopni jet ještě výrazně rychleji, což je na tomto okruhu dost rozhodují fakt. Na motorku jsem si zvykl celkem rychle, ale samozřejmě to není úplně to ono. Čeká nás ještě pořádná šichta a pokud to zvládneme, mohl bych stabilně dojíždět hodně vysoko. Nad čím ovšem budeme hodně muset přemýšlet, tak to jsou tlumiče, neboť se motorka chová úplně jinak než ta předešlá. Jinak se najíždí do zatáček, jinačí jsou i výjezdy z nich. Vlastně celá stopa je jiná a vy musíte motorku nechat jet. Brzdy to má sice stejné, ale brzdí to úplně jinak. A motor, to je záležitost mechaniků, jak moc ho dokážou „napepřit“, čímž bych jim chtěl znova poděkovat za práci a doufám, že se co nejdříve dostaneme co nejblíže špičce.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist