V trénincích byl Kornfeil třetí nejrychlejší

Pro poslední třetí trénink tým Calvo zvolil strategii, v níž všichni tři jezdci společně pracovali na tom, aby zaznamenali co nejlepší výsledky, což se tak úplně nepodařilo, protože Isaac Viňales a Eric Granado měli nějaké problémy takže nestačili rychlosti Jakuba Kornfeila, který byl v pátek časem 2'06,323 sekundy pátý.

V trénincích byl Kornfeil třetí nejrychlejší
V kombinaci časů tří volných tréninků je ale Jakub Kornfeil třetím nejrychlejším jezdcem pole Moto3 s časem z prvního dne příprav 2'06,190 sekundy. Na nejrychlejšího jezdce tréninkové přípravy Romana Fenatiho tak jezdec z Rohatce u Hodonína ztratil pouhých sedm setin.
Před sobotní kvalifikací má český závodník velmi dobré vyhlídky, ale lze předpokládat, že bitva o pozice v předních řadách nebude snadná. Kategorie Moto3 je velmi vyrovnaná, jen v jedené sekundě jich tam máme hned dvanáct a zajet rychlé kolo na dráze plné jezdců bude těžké. Rozhodne načasování posledního rychlého kola, protože to je z hlediska úspěšnosti stěžejní.

K pátečnímu tréninku Jakub Kornfeil uvedl: „Dnes to byl další náročný den, protože jsme pracovali na společné strategii týmu, abychom si vzájemně pomohli a dostali se co možná nejvýš. Nedosáhli jsme ale výsledku, který jsme očekávali, nicméně věřím, že zítra (sobotu) se ještě můžeme zlepšit.“
„Jsem velmi spokojený s prací, kterou jsme tu dosud odvedli a také s tím jak mi tu funguje motorka. Včera jsme byli druzí, dnes pátí, ale velkým pozitivem je závodní tempo, které je velmi dobré. Myslím, že jsme dobře připraveni,“
dodal závěrem Jakub Kornfeil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist