V Texasu startuje Hanika sedmnáctý

V kombinaci časů tří volných tréninků obsadil Karel Hanika devatenácté místo se ztrátou dvou sekund na nejrychlejšího jezdce tréninkové přípravy Velké ceny Texasu Efréna Vázqueze. V kvalifikaci nejnižší kubatury český motocyklový závodník o něco zrychlil a do závodu se kvalifikoval sedmnáctý.

V Texasu startuje Hanika sedmnáctý
V sobotu odpoledne měl Karel Hanika možnost zajet rychlé kolo, kterým by své kvalifikační maximum posunul výš, ale měl smůlu, že před ním havaroval jeden z jezdců a on tak musel zpomalit, aby se mu vyhnul. Nakonec to s časem 2´18,518 sekundy byla šestá řada na startu.

Tam bude mít Karel Hanika po své pravici britského závodníka Danny Kenta z tovární stáje Husqvarny a po své levici Portugalce Miguela Oliveiru na Mahindře. Závod kategorie Moto3 startuje v 18:00 hodin středoevropského času a je vypsán na osmnáct kol, což je necelých sto kilometrů.
„Myslím, že jsme nezačali špatně, byli jsme v první desítce a měli správné tempo,“ uvedl Karel Hanika po sobotní kvalifikaci v Texasu. „Na nových pneumatikách jsem už ale nedokázal jezdit stejně rychle, protože jsem měl problémy na vjezdu i výjezdu ze zatáček, takže jsem už nedokázal své časy zlepšit.“

„Poslední kolo bylo dobré, ale mohlo být ještě lepší. V jednu chvíli jsem ale musel trošku ubrat, když jsem se vyhýbal jezdci, který přede mnou spadl. Doufám, že zítra (neděle) dokážu získat nějaké pozice a závod dokončit alespoň dvanáctý nebo desátý,“
dodal závěrem brněnský závodník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist