V Texasu Kornfeil bodoval jedenáctým místem

Jezdec týmu Drive M7 SIC Racing Jakub Kornfeil si v sobotní kvalifikaci vyjel skvělou čtvrtou pozici na startovním roštu Grand Prix v Texasu. Závodem se ale protrápil a cílem projel jedenáctý. Před návratem zpátky do Evropy je průběžně desátý.

V Texasu Kornfeil bodoval jedenáctým místem

Jakub Kornfeil dobře odstartoval a chvíli se držel na čtvrté pozici. Pak se ale propadl a se soupeři Bastianinim, Bulegou a Locatellim začal boj o šesté místo. V této skupince však také pomaličku ztrácel. Do bojů se navíc zamíchali ještě Niccoló Antonelli, který za několik kol upadl, Aron Canet, Livio Loi, Juanfran Guevara a Jules Danilo. I toto uskupení se ale trošku roztrhalo.

Jakub tak měl možnost bojovat o deváté místo. Do posledního kola najížděl až dvanáctý a posun nahoru šel velmi těžce. Nakonec dokázal zdolat jen Španěla Guevaru a zajistit si tak jedenáctou příčku. V průběžném hodnocení šampionátu je Jakub Kornfeil zatím desátý s osmnácti body.

„Je to zklamání, protože jsem chtěl vytěžit úplně jiný výsledek,“ řekl Jakub Kornfeil po závodě. „Když jsem jel za Bastianinim, docela to šlo a říkal jsem si, že bych v této skupině mohl zůstat a zabojovat o šesté místo. Jenže toto tempo jsem nebyl schopný akceptovat a dotáhli se na mě další jezdci. Byl jsem předjet a vzdorovat naráz bylo tak těžké.“

„Od této jsem bojoval pouze o přežití a nějaké body. Zadní pneumatika odešla a pocit na motorce byl čím dál horší. Dnešek je mi moc líto. Tým odvedl skvělou práci, v kvalifikaci byl perfektní a my vyjeli parádní postavení, které nakonec k ničemu nebylo. Za dva týdny budeme mít další šanci a
věřím, že ji využijeme mnohem lépe.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist