V roce 2015 tým Gresini Moto3 s Hondou a italskými jezdci

Tým Fausta Gresiniho z nejnižší kubatury motocyklového šampionátu Moto3 změní pro nadcházející ročník značku motocyklů z rakouské KTM na japonskou Hondu. Zároveň italský tým ve středu oficiálně potvrdil dvojici svých jezdců pro sezonu 2015, který mi jsou Enea Bastianini a Andrea Locatelli.

V roce 2015 tým Gresini Moto3 s Hondou a italskými jezdci
U Gresiniho týmu zůstává šestnáctiletý Enea Bastianini, jenž se ve svém premiérovém ročníku jezdce mistrovství světa ukázal ve velmi dobrém světle, kdy jednak získává důležité zkušenosti, ale také body, když dokázal zajet umístění na stupních vítězů v závodech na okruzích v Barceloně, Brně a Silverstonu. Bastianiniho výkony zaujaly vedení Hondy a proto je pokračování v týmu logickým vyústěním možné budoucí spolupráce. Také proto je jeho smlouva dvouletá s možností přestupu do vyšší kubatury v roce 2016.
„Jsem rád, že budu pokračovat s Gresini Racing,“ řekl Enea Bastianini. „Už v úvodu roku jsem byl přesvědčen, že bych tu chtěl do budoucna zůstat, protože jsem se cítil okamžitě v pohodě. V roce 2015 budeme mít Hondu a závodit na motorce tak významného výrobce je nepochybně velmi vzrušující. Mimoto motorka je už nyní velmi konkurenceschopná a je tu oprávněný důvod si myslet, že v další sezoně bude ještě rychlejší než je dnes.“

„Moje premiérová sezona v mistrovství světa se vyvíjí obzvlášť dobře, lépe než jsem předpokládal. Můžu říct, že si rychle zvykám na souboje o přední pozice, třebaže zůstáváme nohama na zemi. Cílem pro sezonu 2015 bude samozřejmě pokračovat v dalším zlepšení, i když to pro nás bude do jisté míry představovat start znovu pěkně od začátku.“

Barvy Gresini Racing bude v příštím roce reprezentovat nová posila týmu, kterým je sedmnáctiletý Andrea Locatelli, který v letošním roce rovněž závodí prvním rokem v mistrovství světa s týmem San Carlo Team Italia. „Jsem moc rád, že budu dál pokračovat v získávání zkušeností v mistrovství světa Moto3 a to s Gresini Racing,“ řekl Andrea Locatelli.

„Budu závodit s Hondou, hodně konkurenceschopnou motorkou, takže tam je důraz na to, aby se dařilo a samozřejmě udělám maximum, abych uspěl. Letos jsem většinu z okruhů neznal, takže tyto zkušenosti budou před sezonou 2015 velmi cenné. Před prvním testem bych toho nechtěl říct příliš, ale bylo by moc hezké vstoupit do další sezony pravou nohou,“ dodal Ital závěrem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist