V pátek byl Kornfeil čtvrtý, Hanika sedmnáctý

První den příprav na Velkou cenu v Texasu má za sebou dvojice českých závodníků startujících v kategorii Moto3 – Jakub Kornfeil a Karel Hanika. V kombinaci časů obou pátečních jízd byl Jakub Kornfeil úspěšnější, když obsadil čtvrtou příčku výsledkové listiny. Karel Hanika je zatím sedmnáctý.

V pátek byl Kornfeil čtvrtý, Hanika sedmnáctý
Nejnižší kubatura Moto3 zahájila tréninkovou přípravu v pátek dopoledne a Jakub Kornfeil si po sérii rychlých kol nakonec připsal šestý nejlepší čas 2'18,750 sekundy. Trénink vyhrál Alex Rins a český závodník týmu Calve na Španěla ztratil 0,786 sekundy.
V pátek odpoledne Jakub Kornfeil posunul své maximum časem 2'17,317 sekundy a v kombinaci časů obou tréninků je nyní čtvrtý nejrychlejší: „Bylo to hodně těžké a to zejména v pátek dopoledne, protože jsme pracovali s pneumatikami a měli v tom trošku smůlu. Intenzivně jsme pak zapracovali na nastavení a jakmile jsme obuli nové pneumatiky, hned to bylo lepší. O tom, že tým odvedl bezvadnou práci svědčí fakt, že jsme hned dva v první pětce,“ řekl Jakub Kornfeil.

Nováček v mistrovství světa Karel Hanika v Austinu není poprvé, protože loni na dráze Okruhu Amerik závodil v Red Bull Rookis Cupu. Samozřejmě jízda s továrním motocyklem KTM je něco jiného, ale Hanika už předvedl, že se dokáže velmi rychle přizpůsobit novým podmínkám.
V prvním tréninku zajel Hanika patnáctý čas 2'20,373 sekundy a odpoledne, třebaže zaznamenal drobný pád, své nejrychlejší kolo zlepšil na 2'18,995 sekundy, takže v kombinaci časů skončil sedmnáctý. „Dnes to šlo dobře a podařilo se nám zajet pár dobrých kol,“ uvedl Karel Hanika. „Ze začátku jsme zkoušeli jezdit různé stopy ve snaze docílit co možná nejlepšího brzdění a akcelerace.“

„Vím, že můžu být ještě rychlejší, protože jsou na okruhu místa, kde se potřebuji zlepšit. Nicméně musím předcházet podobným pádům, jakým byl ten z dnešního odpoledne,“
pokračoval Hanika. „Začali jsme lépe než v Kataru, takže jsem spokojený. Zítra (sobota) to myslím bude ještě lepší.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist