V cíli katalánské GP patřila Kornfeilovi desátá příčka

Závod Velké ceny Katalánska na okruhu v Barceloně pro Jakuba Kornfeila znamenal umístění v první desítce a další důležité body do hodnocení šampionátu, kde mu nyní patří deváté místo. Na kontě má dvaačtyřicet bodů což je stejný počet jaký má také osmý Joan Mir.

V cíli katalánské GP patřila Kornfeilovi desátá příčka

Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako šestnáctý nejrychlejší, ale nakonec startoval patnáctý kvůli penalizaci jednoho ze soupeřů. Hned po pár kolech už byl jezdec týmu Drive M7 SIC Racing Team na deváté pozici, o kterou se přetahovali s Italem Antonellim.

Ten se ale naší osmdesát čtyřce vzdálil. Zezadu se navíc přitáhla skupina čtyř jezdců. Antonelli z bojů kvůli pádu odpadl a Jakub Kornfeil s Fabiem Quartararem, Joanem Mirem, Fabiem DiGiannantoniem a Bo Bendsneyderem bojovali o sedmou příčku. Na tu však náš závodník nedosáhl a z Barcelony si odvezl šest bodů za desátou pozici.

„Dnes to nebylo úplně dobré,“ ponamenal Jakub Kornfeil. „V prvním kole jsem předjel jen jednoho soupeře. Pak jsem ale našel rytmus, dostal se před několik lidí až na deváté místo a dotáhl vedoucí skupinu. S Antonellim jsme hodně bojovali a bylo jasné, že pokud se chceme udržet vpředu, musíme jet chytře.“

„Jenže Nicco byl hrozně rychlý a já se ho prostě nedokázal udržet. Stal jsem se součástí skupiny za námi, kde jsem se v posledním kole dostal na desáté místo. Dnes byl určitě potenciál na sedmou pozici, ale po docela těžkém víkendu už od samého začátku jsem za toto umístění a další body rád.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist