V Brně bez Folgera

Čtvrtý jezdec šampionátu stopětadvacítek, Němec Jonas Folger, zkolaboval v Brně ve čtvrtek ještě před zahájením závodního víkendu a už je na cestě do Německa.

V Brně bez Folgera
Němec Jonas Folger bojuje letos kromě se soupeři také s různými nemocemi. 17-letý jezdec tovární Aprilie z finského týmu Red Bull Ajo MotorSport musel odcestovat předčasně z Brna, neboť dostal od oficiálního lékaře závodu zákaz startu.

Překvapivý vítěz ze Silverstone, jinak ještě druhý z Jerezu a třetí z Katalánska, který je průběžně na čtvrtém místě v tabulce šampionátu stopětadvacítek bojoval ze začátku sezóny s neznámým infekčním onemocněním a když se konečně uzdravil, tak po návratu ze Grand Prix na Sachsenringu onemocněl znovu a sice nemocí, která se nazývá infekční mononukleóza. Tato nemoc je u sportovců dosti častá, neboť při náročném tréninku dochází k oslabení imunity a lidský organismus je pochopitelně k takové nemoci hodně náchylný.
Letní přestávku sice využil jezdec z hornobavorského Schwindeggu k částečnému uzdravení a s notnou dávkou nadějí na další podiové umístění odcestoval do Brna. Ovšem zde ve čtvrtek při kondičním běhu, kdy se připravoval přímo na 5.403 metrů dlouhém brněnském okruhu najednou zkolaboval. Při první prohlídce v Clinica Mobile dostal infuzi, ale jelikož v noci na pátek nemohl spát, a měl kromě neustálé slabosti také hodně nízký tlak a neobyčejně nízkou teplotu, tak ještě před prvním tréninkem navštívil znovu Clinica Mobile a vedoucí lékař , Dr. Costa mu vystavil zákaz startu.
"Je to obrovské zklamání, o to větší, že v době sobotní kvalifikace jsem chtěl oslavit své 18-té narozeniny nějakým výborným umístěním na startovním roštu. Ovšem rozhodnutí lékaře budu pochopitelně akceptovat a zřejmě bude nejlepší, když pojedu domů a nechám se pořádně vyšetřit u specialistů, neboť se v posledních dnech cítím opravdu mizerně", řekl jezdec finského týmu Ajo Motorsport Jonas Folger před svým odjezdem z paddocku, který právě v Brně před třemi roky absolvoval svůj první závod Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist