V Barceloně odstartuje Kornfeil z páté řady

Velkou cenu Katalánska odjedou závodníci MotoGP v trošku modifikovaném režimu. Do sobotních jízd byla totiž změněna část trati. Vzhledem k tragické nehodě Luise Saloma z pátečních tréninků třídy Moto2 se zástupci bezpečnostní komise rozhodli změnit uspořádání tratě. Barcelonský okruh tak dostal podobu, kterou známe například ze šampionátu F1.

V Barceloně odstartuje Kornfeil z páté řady

Jezdcům byl také do sobotních volných tréninků přidán čas na aklimatizaci a Jakub Kornfeil si v následné kvalifikaci splnil svůj cíl ohledně dosaženého času. Své maximum z druhého měřeného kola vylepšil až za první polovinou kvalifikace a 1'55,460 sekundy znamenalo osmnáctou pozici.

Během posledních pěti minut, když se Kornfeil pral o lepší čas s novým obutím, došlo ještě k jednomu posunu. Jakub se dostal na jedenácté místo s maximem na 1'54,881 sekundy, nicméně vzápětí byl několika dalšími soupeři překonáno, čímž mu zbyla šestnáctá příčka na startovním roštu.

Vzhledem k následné penalizaci Itala Di Giannantonia (ztráta pozic na roštu za pomalou jízdu), došlo k posunu pořadím a český závodník týmu Drive M7 SIC Racing tak do závodu odstartuje patnáctý z páté řady.

„Závod vidím docela optimisticky,“ uvedl Jakub Kornfeil. „Vím, že ztráta není nijak velká. Tato trať nepatří mezi moje nejoblíbenější, takže odstup dvou desetin na třetí řadu není nic. Cílem bylo zajet 54.8s a to se podařilo. Loni jsem startoval dvacátý šestý, letošní posun je tedy značný. Bude to těžký závod, ale motorka funguje dobře, a proto se není čeho bát. Budu připravený bojovat o co nejvíce bodů.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist