Tým Estrella Galicia 0,0 s protestem neuspěl

Po incidentech v závodu třídy Moto3 Velké ceny Malajsie mezi jezdci Alexem Márquezem a Jackem Millerem a Alexem Márquezem a Danny Kentem, podal Márquezův tým Estrella Galicia 0,0 protest proti chování obou jezdců na Ředitelství závodu. Vedení závodu si pozvalo všechny zúčastněné jezdce, na videu zhodnotili důkazy, prošli data a výsledkem bylo zamítnutí protestu.

Tým Estrella Galicia 0,0 s protestem neuspěl
Je to právě Alex Márquez a Jack Miller, kdo bojuje v nejnižší kubatuře o titul mistra světa a jeden druhého nešetří. Jack Miller si nenechá nic líbit a to samé platí u Alexe Márqueze, který to možná nemá až tolik v krvi, jak třeba jeho bratr Marc, ale bude to strategie, kterou mu doporučí v týmu. Ono to ani jinak nejde, zejména pak v třídě Moto3, kde jsou třeba ostré lokty.
Navíc po takové bitvě, jaká byla v Sepangu, vyhrál Australan, takže Tým Estralla Galicia 0,0 okamžitě po skončení závodu Moto3 v Malajsii podal protest, který vedení závodu zamítlo a Mezinárodní motocyklová federace (FIM) následně celou věc doplnila, aby bylo v jasno.

V prvním případě byl podán protest na jezdce #8 Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) za nesportovní chování. Výslovně bylo uvedeno, že Australan úmyslně vyvolal hned několikrát kontakt s jezdcem #12 Alexem Márquezem se záměrem dostat jezdce mimo stopu, aby tím ztratil pozice nebo havaroval. Ředitelství závodu hovořilo s oběma jmenovanými a na základě videozáznamu rozhodlo, že nedošlo k žádnému provinění proti předpisům.
Co se týče druhého protestu podaného týmem Estrella Galicia 0,0, ten směřoval na jezdce #52 Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo) za nesportovní chování. Výslovně tam bylo uvedeno, že Kent úmyslně zpomalil v zatáčce číslo 6 s vědomím, že má za sebou #12 Alexe Márqueze a se záměrem španělského závodníka zpomalit. Stejně jako v prvním případě, tak také tady vedení závodu hovořilo s oběma jezdce, prošli si video a také analyzovali data z motocyklů. Výsledkem je, že ani tady nedošlo k provinění proti předpisům.
O titulu v třídě Moto3 není rozhodnuto, takže se ještě máme na co těšit, protože to začíná pořádně gradovat. Poslední závod je ve Valencii, což je domácí prostředí pro Alexe Márqueze, který má nyní jedenáct bodů náskoku před Australanem Jackem Millerem. Oba jezdci mají za cíl vyhrát titul mistra světa, ale Márquez je k tomu nyní o něco blíž a navíc může počítat s podporou domácích fanoušků. Australan Miller ale neprodá svoji kůži zadarmo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist