Tým Aspar v Moto3 ztratil hlavního sponzora

Španělský bankovní koncern Bankia - společnost ve které je soustředěno celkem osm španělských bankovních domů - byl řadu let hlavním sponzorem týmu Jorge Aspara Martineze. Nyní musel toto sponzorství kvůli chybným investicím ve výši 41 miliard Euro ukončit.

Tým Aspar v Moto3 ztratil hlavního sponzora
Španělská bankovní krize se nadále prohlubuje. Nyní se dotkla i týmu Jorge Aspara Martineze, respektive jeho týmu v kubatuře Moto3. Při poradě nejvyšších představitelů tohoto bankovního koncernu v Madridu bylo kromě jiného také rozhodnuto, že bude zastaveno sponzorství motocyklového týmu Aspar. Už předtím se k 1. červnu vytratilo logo "Bankia" ze všech televizních reklam.
Ačkoliv ještě v dubnu bylo veřejnosti prezentováno, že "Bankia" vydělala za uplynulý rok 41 milionů Euro, tak o několik dní  později byla zestátněna. V době svátků "Pfingsten" (koncem května) měla dostat tato banka finanční injekci ve výši 19 miliard Euro, aby se zachránila. Ovšem Evropská centrální banka EZB se vyslovila proti tomuto záchranářskému plánu. Bankia má v současné době dluh 41 miliard Euro pocházející především z chybných investic do nemovitostí. To je ostatně problém celého Španělska, kde se mluví v tomto sektoru o celkové výši dluhů až 184 miliard Euro.
Na základě tohoto rozhodnutí tak zmizí logo Bankia z motocyklů, z boxu a z hospitality a bude nahrazeno logem Mapfre, tedy španělské pojišťovny.

Pro Aspara ovšem tato ztráta pro letošní rok nic neznamená: "Naši smlouvu Bankia dodržela a všechny peníze nám zaplatila začátkem sezóny. Pouze na rok 2013 musím hledat jiného partnera", komentoval celou situaci suše Jorge Martinez.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist