Test Moto3 – Ve středu zajel nejrychleji Navaro

Ani druhý den testu nižších kubatur v Jerezu není, co se týče počasí, zcela optimální. První část zahájili jezdci třídy Moto3 na mokrém povrchu a situace se zlepšila až ve druhé části, kdy dráha osychala a časy na kolo šly rychle dolů. Bohužel třetí část se znovu odehrála na mokrém povrchu, ale výsledek byl zajímavý zejména pro české fanoušky, protože nejrychleji zajel Karel Hanika, druhý byl Jakub Kornfeil. V kombinaci časů všech tří částí je ale ve středu nejrychlejší jezdec Hondy Jorge Navaro.

V první části testu Moto3 zajel nejrychleji jezdec Hondy John McPhee (Saxoprint-RTG). Jeho čas na kolo představoval hodnotu 1'56,870 sekundy a byl rychlejší o 0,470 sekundy než čas, který zaznamenal druhý v pořadí Andrea Locatelli (Gresini Racing Team Moto3). Na třetí pozici byl s časem 1'57,418 sekundy Belgičan Livio Loi (RW Racing GP). Z českých závodníků vyjel na dráhu Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) a jeho čas 1'57,899 sekundy byl šestý nejrychlejší.
Díky lepším podmínkám na trati, byla druhá část testu dnes nejrychlejší. Na prvním místě výsledkové listiny je s časem 1'48,189 sekundy Jorge Navaro (Estrella Galicia 0,0). Druhý nejrychlejší je Danny Kent (Leopard Racing), který na maximum dne ztrácí 0,741 sekundy a třetí v pořadí je patnáctiletý Fabio Qaurtararo (Estrella Galicia 0,0). Na prvních třech místech jsou všichni jezdci Hondy.

Časy do pátého místa zajeli Jorge Martin (Mapfre Mahindra Team) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Z českých závodníků zajel ve druhé části devatenáctý čas 1'50,992 sekundy Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'51,044 sekundy dvacátý v pořadí.
Z hlediska českého zastoupení byla nejúspěšnější třetí část testu, která ale nebyla nejrychlejší z pozice časů, protože v Jerezu znovu pršelo a ze začátku byly časy hodně přes dvě minuty. V těchto podmínkách si vedl velmi dobře jezdec KTM Karel Hanika. S třiadvaceti najetými koly byl český závodník jednak nejpilnějším jezdcem na dráze, ale s časem 1'59,475 sekundy také nejrychlejším. Na druhém místě skončil Jakub Kornfeil s časem 1'59,937 sekundy a ztrátou na Haniku v podobě necelé půl sekundy. Jak Karel Hanika, tak Jakub Kornfeil byli ve třetí části jediní, kteří zajeli kolo okruhu v Jerezu pod dvě minuty. Třetí v pořadí Romano Fenati (Sky Racing Team VR46) už ztrácí 1,341 sekundy.
V kombinaci časů všech tří částí je nejlepším jezdcem druhého dne testů Jorge Navaro (Estrella Galicia 0,0) s časem 1'48,189 sekundy z druhé části, která dnes byla nejrychlejší. Až na dvě výjimky je výsledná kombinace založena právě na výsledcích této druhé testovací části, takže celkově je Karel Hanika devatenáctý a Jakub Kornfeil dvacátý.

Test Moto3 pokračuje v Jerezu třetím, závěrečným dnem ve čtvrtek 19.března 2015.

IRTA test Moto3 – 2.den