Test Moto3 Jerez – den třetí

Dopoledne byla na okruhu v Jerezu taková mlha, že červené světlo na výjezdu z boxové uličky svítilo ještě po jedenácté hodině. Po půl dvanácté už bylo možné na dráhu vyjet, ale část jezdců vyrazila z boxů až před koncem první společné části.

Program na čtvrtek, 20.února 2014:

10:00-13:40 - test Moto2/ Moto3
13:50-14:50 - test Moto3
15:00-16:00 - test Moto2
16:10-18:00 - test Moto2/ Moto3

Poslední den testu v Jerezu sice začal kvůli mlze velmi zvolna, ale koncovka byla neskutečně rychlá, když čtyři jezdci překonali kvalifikační rekord (1´46,660) dráhy a celkem sedm jich překonalo oficiální rekord (1´46,948) okruhu v Jerezu.

Nejrychlejším jezdcem posledního dne testu stejně jako celé třídenní mise v Jerezu je Australan Jack Miller (Red Bull Ktm Ajo) s časem 1´46,046 sekundy. Miller byl blízko překonaní hranice minuty a šestačtyřiceti sekund, což už by bylo opravdu něco. Australan si v tovární stáji KTM vede velmi dobře a jeho cílem bude samozřejmě bojovat o titul.
Naprosto parádní výkon dnes předvedl český motocyklový závodník Jakub Kornfeil (Team Calvo), když v sedle KTM zajel v předposlední části dnešního testu absolutně nejrychlejší čas 1´46,256 sekundy a byl až v samotném závěru překonán Australanem Millerem o dvě desetiny. Jakub Kornfeil postupně zvyšuje tempo a to je před začátkem sezony dobrá zpráva.

Třetí v pořadí je Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3) s časem 1´46,452 sekundy a nejrychlejší jezdec testu ve Valencii si drží nastavené tempo a od vrcholu ho tentokrát dělí čtyři desetiny. Na třetí místo prorazil časem 1´46,452 sekundy Fin Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo), který byl poslední den nejrychlejším jezdcem Husqvarny.

Páté místo patřilo ve čtvrtek s časem 1´46,796 sekundy českému jezdci Karlu Hanikovi (Red Bull KTM Ajo), který pokračuje v nastaveném tempu a v kombinaci všech tří dnů v Jerezu je dokonce čtvrtý nejrychlejší jezdec. Česká republika tak má oba své jezdce mezi nejlepšími čtyřmi a to je naprosto fantastické.
Červené vlajky dnes donutil vyvěsit traťové komisaře Ital Francesco Bagnaia (Sky Racing Team by VR46), který ve čtvrtek dopoledne těžce havaroval, ale z nehody naštěstí vyvázl bez zranění. V kombinaci časů třetího dne nakonec obsadil s kolem za 1´47,281 sekundy jedenáctou příčku.

Kombinaci časů posledních tří dnů v Jerezu přineseme v samostatném článku.

Třetí a závěrečný třídenní oficiální test nižších kubatur MS silničních motocyklů se na okruh v Jerezu vrátí v termínu od 11. do 13. března 2014.

Test Moto3 – Jerez, Španělsko - 3.den

Kombinace časů třetího dne - 20.2. 2014

1 - Jack MILLER - AUS - Red Bull KTM Ajo - KTM - 1:46.046
2 - Jakub KORNFEIL - CZE - Calvo Team - KTM - 1:46.256 - +0.210
3 - Niccolo ANTONELLI - ITA - Junior Team GO&FUN Moto3 - KTM - 1:46.452 - +0.406
4 - Niklas AJO - FIN - Avant Tecno Husqvarna Ajo - HUSQVARNA - 1:46.658 - +0.612
5 - Karel HANIKA - CZE - Red Bull KTM Ajo - KTM - 1:46.796 - +0.750
6 - Livio LOI - BEL - Marc VDS Racing Team - KALEX-KTM - 1:46.906 - +0.860
7 - Miguel OLIVEIRA - POR - Mahindra Racing - MAHINDRA - 1:46.909 - +0.863
8 - Danny KENT - GBR - Red Bull Husqvarna Ajo - HUSQVARNA - 1:46.954 - +0.908
9 - Romano FENATI - ITA - Sky Racing Team by VR46 - KTM - 1:47.147 - +1.101
10 - Philipp OETTL - GER - Interwetten Paddock Moto3 - KALEX-KTM - 1:47.219 - +1.173
11 - Francesco BAGNAIA - ITA - Sky Racing Team by VR46 - KTM - 1:47.281 - +1.235
12 - Efren VAZQUEZ - SPA - Saxoprint-RTG - HONDA - 1:47.293 - +1.247
13 - Isaac VIÑALES - SPA - Calvo Team - KTM - 1:47.399 - +1.353
14 - Juanfran GUEVARA - SPA - Mapfre Aspar Team Moto3 - KALEX-KTM - 1:47.422 - +1.376
29 - Luca GRUNWALD - GER - Kiefer Racing - KALEX-KTM - 1:49.436 - +3.390
30 - Andrea LOCATELLI - ITA - San Carlo Team Italia - MAHINDRA - 1:49.748 - +3.702
31 - Matteo FERRARI - ITA - San Carlo Team Italia - MAHINDRA - 1:50.418 - +4.372
32 - Jules DANILO - FRA - Ambrogio Racing - MAHINDRA - 1:50.426 - +4.380

--- 18:00 hodin ---

V poslední části testu na okruhu v Jerezu byl nejrychlejším jezdcem výsledkové listiny Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s časem na kolo 1´46,046 sekundy, což je absolutně nejrychlejší kolo druhého oficiálního testu předsezonní přípravy kubatury Moto3. Se ztrátou čtyř desetin je na druhém místě Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3), třetí Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) ztrácí na Australana šest desetin.
Velmi dobře si vede dvojice českých závodníků. Společnou třetí část čtvrtečního testu uzavřel čtvrtým nejrychlejším časem 1´46,796 sekundy Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), který byl o pět setin rychlejší než jeho krajan Jakub Kornfeil (Team Calvo) s pátým časem 1´46,849 sekundy. Posledním jezdcem v jedné sekundě za Millerem je šestý Belgičan Livio Loi (Marc VDS Racing).

Test Moto3 – Jerez, Španělsko (18:00)

--- 14:48 hodin ---

Dvě minuty před koncem samostatného tréninku nejnižší kubatury zůstala časomíra na hodnotě 14:48, takže k tomuto bodu také uvádíme výsledky druhé části testu Moto3. Výsledky pro české barvy víc než příznivé, protože nejrychlejším jezdcem je s časem 1´46,256 sekundy Jakub Kornfeil (Team Calvo).
Český závodník výrazně zrychlil a je nyní rychlejší než Jack Miller (Red Bull Ktm Ajo), který včera zajel vůbec nejrychlejší čas testu v Jerezu na hodnotu 1´46,278 sekundy. Australan je nyní druhý s časem 1´46,434 sekundy a na Kornfeila ztratil necelé dvě desetiny. Třetí čas má na kontě Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo) s časem 1´46,954 sekundy. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) je s časem 1´47,404 sekundy sedmý,

Test Moto3 – Jerez, Španělsko (14:48)

--- 13:40 hodin ---

Nejvíc kol (15) si v první části čtvrtečního testu připsal konto český závodník Jakub Kornfeil (Team Calvo), který byl s časem 1´47,667 sekundy čtvrtý nejrychlejší. První místo výsledkové tabulky patřilo s časem 1´46,909 sekundy Miguelu Oliveirovi (Mahindra Racing), druhý Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) ztrácel 0,372 sekundy a třetí Eric Granado (Team Calve) byl o sedm desetin pomalejší. Karel Hanika ani Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) v první části testu nezajeli ani jedno měřené kolo.

Test Moto3 – Jerez, Španělsko (13:40)