Taylor Mackenzie míří do Grand Prix

Syn britského ex-pilota půllitrů, Nialla MacKenzieho, Taylor, pojede příští rok mistrovství světa stopětadvacítek.

17-letý britský jezdec Taylor Mackenzie pojede v příštím roce kompletní šampionát mistrovství světa stopětadvacítek za stáj World Wide Group, která se v poslední roce prezentovala v MS této kubatury pod názvem týmu “Team Ongetta”. Tento mladík je synem Nialla, ex-pilota Grand Prix v kubatuře 500 ccm na motocyklech Yamaha, Honda a Suzuki, a také trojnásobného šampióna BSB.

Taylor Mackenzie startoval v letošním roce na divokou kartu v Silverstone a ve Valencii za tým  KRP Honda (tedy v týmu s podporou Bradleyho Smitha), a dojel ve finále na 21. pozici.

Britského jezdce známe také ze závodů Red Bull Rookies Cup u nás v Brně, kde skončil letos ve druhém závodě na 5. místě.

V šampionátu Velké Británie 2010 v "malorážkách" obsadil už zmiňovaný syn slavného otce celkově 4. místo, když dokázal třikrát zvítězit (Cadwell Park, Croft a Oulton Park).