Startovat budeme ze zadních pozic

Třetí závodní víkend v portugalském Estorilu začal pro tým MOTO FGR vůbec nejhůře v letošní sezóně.

Startovat budeme ze zadních pozic
Jasper Iwema měl již ve čtvrtém kole prvního pátečního volného tréninku nepříjemný pád, když ve výjezdu ze šikany dostal highsidera. Kvůli silné bolesti ramene, hrudníku a podezření na zlomenou klíční kost již Jasper nemohl v tréninku dále pokračovat a musel navštívit mobilní kliniku, kde mu bylo rameno zafixováno, aby vůbec mohl absolvovat druhý odpolední trénink.

Sobotní kvalifikace se bohužel nezdařila dle představ týmu, jelikož se na motocyklu objevily problémy s nastavením elektroniky a v některých pasážích okruhu se tak stroj choval neklidně. K tomu se přičetla Jasperova zdrženlivost z nepříjemného pádu a výsledek na chvostu na sebe nenechal dlouho čekat.
V zítřejším warm upu se snad projeví změna nastavení a Jasper se dostane do psychické pohody, kterou bude po nepovedené kvalifikaci zcela jistě potřebovat.

Miroslav Felgr, majitel týmu: „ Je to svět, ve kterém není špatných závodníků. Kvalifikace je samozřejmě daleko za mým očekáváním. Důležité je, že Jasper může pokračovat, byť ho pád v každém vyjetí na trať limituje. Nechci nic předvídat, uvidíme, v jaké kondici bude motorka a jezdec zítra. Startujeme výjimečně jako poslední v 15.30 hod.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist