Španělé míří k 25!

24 závodů kubatury 125 ccm se už nehrála na počest vítěze jiná než španělská hymna. A na australském okruhu Phillip Island to může být s největší pravděpodobností už po pětadvacáté!

Dne 14. června 2009 v Barceloně při Grand Prix Katalánska vyhrál naposled závod stopětadvacítek ne-španělský jezdec! Byl to Ital Andrea Iannone, a vítězství mu tehdy doslova daroval španělský pilot Julian Simon, který sice tento závod "vyhrál", ovšem spletl si cíl o jedno kolo dříve, projel tedy cílem sice jako první, ale šachovnicový praporek mával až o jedno kolo později.

Od tohoto okamžiku začala díky Sergiovi Gadeovi v Assenu 2009 neuvěřitelná šňůra 24 vítězných španělských závodů, do které se postupně zapojili Julian Simon, Nico Terol, Pol Espargaro a Marc Marquez.

Z této šňůry 24 závodů Grand Prix nejslabší objemové kubatury vyhrál nejvíce současný vedoucí jezdec šampionátu Marc Marquez (8x), dále Julian Simon (6x), Pol Espargaro (5x)
a Nico Terol (4x).

A jelikož převaha Španělů je v současné době v této kubatuře neuvěřitelná, v průběžné Top 7 jim totiž patří pozice 1. - 3., a dále 6. a 7., tak se dá předpokládat, že číslo 25 nebude tím konečným!

V úvahu porušit tuto unikátní sérii mají snad jen dva jezdci, úřadující vicemistr světa Bradley Smith z Velké Británie (letos 1x2. a 3x3.) nebo Němec Sandro Cortese (1x2. a 1x3.).