Silverstone bude pro mnohé úplnou novinkou

V kubatuře Moto3 bojuje Sandro Cortese jako aktuální lídr šampionátu s Maverickem Vinalesem o absolutní špici. Ovšem i Fenati a Co. mají hodně vysoké cíle.

Silverstone bude pro mnohé úplnou novinkou
5,9 kilometrů dlouhá trať s 18 zatáčkami čeká piloty Moto3 o tomto víkendu při Grand Prix Velké Británie v Silverstone. Velmi dobré vzpomínky na tento okruh má Španěl Maverick Vinales, který zde v minulé sezóně startoval z Pole position a momentálně je v bodovací tabulce na druhém místě:
"Samozřejmě, že po vítězném závodě v Montmelo cestujeme do Silverstone s velkými nadějemi, ale nesmíme zapomenout, jak je těžké v této kubatuře vyhrát závod. Domácí vítězství ještě neznamená, že bude nějak jednoduché to zopakovat, neboť naši soupeři jsou jistě velmi dobře připraveni. Je to ovšem okruh, který mám rád, a s layoutem, který odpovídá mému jezdeckému stylu", říká Maverick Vinales, který se v průběžné klasifikaci přetahuje o první místo se Sandrem Cortesem.
Německý tovární jezdec KTM Sandro Cortese se po GP Katalánska podrobil lehkému chirurgickému zákroku na známé klinice "Clinica Dexeus" u Dr. Mira, ovšem jeho pravé zápěstí je už skoro v pořádku: "Už v pátek jsem neměl skoro žádné bolesti a také otok se zcela ztratil. V Silverstone mě toto zranění určitě nebude hendikepovat. Myslím si, že jsem tak na 80% v pořádku", říká Cortese a dodává: "Tento okruh se mně líbí. Je hodně rychlý a to mému motocyklu vyhovuje více než třeba Barcelona. dokonce i kdyby pršelo, tak by mě to nevadilo".

Velmi důležitou roli ale může sehrát dle manažéra týmu Italia FMI Massima Verginiho jeho svěřenec a nejlepší Rookie Romano Fenati, neboť tento Ital je v průběžném pořadí na čtvrtém místě, jen o 3 body za Luisem Salomem.
Miguel Oliveira, třetí v Katalánsku, pojede stejně jako Fenati, Alex Rins či Niccolo Antonelli poprvé na Silverstone a chce v závodě prokázat svůj progres: "Přijíždíme do Silverstone s velkou motivací. Známe nyní náš potenciál po Montmelu, kde jsem získal mé první podiové umístění. Tento víkend budeme tvrdě pracovat a musíme si z tréninku vzít jen to nejlepší. Chceme naši Top formu přenést i do dalších závodů", říká Miguel Oliveira.

Plný motivace je i Alex Rins: "Už se ani nemohu dočkat, abych se zbavil trpkého pocitu po Montmelo. Byl to hodně těžký víkend a závod jsme prostě nedokončili. Nyní nás čeká Silverstone, tedy pro mě úplně nový okruh. Plán je jasný, v pátek vyjet ven a co nejdříve začít trati důvěřovat.".

Další Rookie Niccolo Antonelli zdá trať z loňského přenosu v TV a říká: "Vypadá to na velmi příjemnou trať s několika rychlými zatáčkami a změnami směru. Už se nemohu dočkat, až na ni vyjedu".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist