První test KTM Moto3 v Cartageně

Na španělském okruhu Cartagena se uskutečnil první test motocyklového prototypu KTM nové kubatury Moto3, která od roku 2012 nahradí stávající stopětadvacítky.

První test KTM Moto3 v Cartageně
První zkušební test absolvoval s motocyklem KTM kubatury Moto3 Rakušan Michael Ranseder , tedy jezdec , který za tuto značku jezdil například šampionát Grand Prix 2006 v "Red Bull KTM Junior Teamu".  

Rakušan "Michi" Ranseder byl závodním oddělením KTM vybrán proto, že v posledních 12 měsících závodil na několika různých motocyklech. Nejdříve to bylo začátkem roku 2009 na čínském motocyklu Haojue, sezónu potom dojel v týmu CBC-Aprilia Racing. Letos jezdil tento Rakušan v seriálu IDM Supersport (2. místo celkově s motocyklem Yamaha R6), World Endurance (Yamaha Österreich - Le Mans) a závěr sezóny 2010 Grand Prix Moto2 ve stáji Viesmann Racing Kiefer se šasím Suter a nakonec testoval ve Valencii šasí MotoBi-TSR stáje JiR a tovární motocykl Bimota.


Michael Ranseder měl pro tento test namontován v motocyklu KTM Moto3 motor z motokrosové motorky SX 350 4T, se kterým se stal Ital Toni Cairoli mistrem světa MX1.
 
Nový, tedy speciální motor 250 4T bude připraven pro testy až v následujících měsících. 


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist