První den ve Valencii zajel nejrychleji Binder a Zarco

Ve čtvrtek zahájily některé týmy nižších kubatur MS privátní dvoudenní test, který ale ovlivnila nepřízeň počasí. Nejdřív silně foukalo a odpoledne pak začalo pršet čímž skončila jakákoliv aktivita na dráze. V nejnižší kubatuře Moto3 zajel nejrychleji Brad Binder z Red Bull KTM Ajo a ze stejné skupiny byl Johann Zarco nejrychlejší v kategorie Moto2. Český závodník Jakub Kornfeil poprvé testoval Hondu, celkem nastavil pětatřicet kol s patnáctým časem. Dosažené časy jsou neoficiální.

Z kategorie Moto3 testovalo první den celkem dvacet jezdců. S časem 1'40,4 sekundy obsadil první místo Jihoafričan Brad Binder (KTM). Na druhé a třetí pozici jsou jezdci stáje Leopard Racing Moto3 Joan Mir (KTM) a Fabio Quartararo (KTM), který měl stejný čas jako čtvrtý Niccolo Bulega (KTM). První pětku uzavřel druhý jezdec SKY Racing Team VR46 Romano Fenati (KTM).

Nejrychlejším jezdcem na stroji Honda je s šestým časem 1'41,0 sekundy Enea Bastianini z Gresini Racing. Nováček v seriálu a vítěz loňského ročníku Red Bull Rookies Cupu, Holanďan Bo Bendsneyder (KTM), byl první den sedmý. Jeho soupeř a celkově druhý z RBRC 2015 Fabio di Giannantonio (Honda) je sedmnáctý. Český závodník Jakub Kornfeil po letech s KTM vyzkoušel Hondu a první den byl s časem 1'42,2 sekundy patnáctý. Jeho nový týmový kolega Adam Norrodin je s časem 1'42,9 sekundy osmnáctý.

Z prostředí šestistovek Moto2 ve čtvrtek testovalo sedm závodníků. Tím nejrychlejším z nich byl s časem 1'35,3 sekundy úřadující mistr světa Johann Zarco (Kalex). Na druhém místě je Danny Kent, třetí Jonas Folger, oba letos noví jezdci v kategorii Moto2. Přítomen byl také Alex Rins, ale ten první den testoval produkční šestistovku.

Privátní test tříd Moto3 - Moto2 pokračuje v pátek 12.února (10-17hodin) druhým a závěrečným dnem.