Poslední rok legendárních Aprilií

Sezóna Grand Prix se už rovněž přiblížila, nyní nás čekají závěrečné testy IRTA v Jerezu a pak už zahajovací závod v katarském Losailu. Je to zároveň poslední rok kubatury do 125 ccm a tedy i poslední rok motocyklů Aprilia. Těch bude letos celkem 27, továrních RSA je 14 a kitových RSW potom 13. V článku přinášíme přehled, který tým si může finančně dovolit model RSA a který jen RSW.

Poslední rok legendárních Aprilií

Letos naposledy uvidíme ve světovém šampionátu kubaturu dvoutaktních motocyklů o objemu 125 ccm. Znamená to i poslední rok legendárních motocyklů Aprilia z Noale. Samozřejmě, že pod Piaggio Group patří i motocykly označené jako Derbi. Kromě toho ale mají Aprilia a Derbi ještě jedno společné, jezdci této nejslabší mistrovské třídy používají buď model "RSA", nebo "RSW". Ten první je motocykl tovární, ten druhý pak kitový - přičemž pořizovací cena továrního modelu je přibližně dvojnásobná. 

Tovární motorky Aprilia - tedy RSA - budou mít k dispozici následující týmy a jezdci: španělská favorizovaná stáj Team Aspar (piloti Nicolas Terol, Hector Faubel a Adrian Martin), italský World Wide Race (Simone Grotzkyj Giorgi), další španělská stáj Andalucia Cajasol (Alberto Moncayo a Miguel Oliveira), nově vzniklý tým BQR by Paris Hilton (Maverick Viňales - na snímku a Sergio Gadea), italská Fontana (Jasper Iwema), nizozemský RW Racing GP (Luis Salom) a německý Racing Team Germany (Sandro Cortese).

Naopak cenově dostupnější model RSW nasadí do letošního šampionátu tým italské motocyklové federace Team Italia FMI (Luigi Morciano - na snímku a Alessandro Tonucci), WTR Ten10 Racing (Francesco Mauriello a Sarath Kumar), Matteoni Racing (Luis Rossi a Joan Perello), CBC Corse (Harry Stafford a náš Jakub Kornfeil), TT Motion Events Racing (Niklas Ajo) a World Wide Race (Taylor Mackenzie a Giulian Pedone).

Ve startovním poli ale pojede i pět motocyklů Derbi, které ve dvou formacích nasadí finská stáj Ajo Motorsport, která bude obhajovat titul mistra světa. Tovární motocykly RSA budou mít k dispozici Efren Vazquez, Johann Zarco a Jonas Folger (na snímku), modely RSW pak Danny Kent a Zulfahmi Khauriddin.

Sečteno, podtrženo: Letos naposled uvidíme v Grand Prix 14 exemplářů RSA, 13 strojů RSW. A od roku 2012 budou pak závodit už pouze v národních šampionátech...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist