Pole je vyrovnaní, bude to pořádná mela, říká Kornfeil

Kolotoč MotoGP má na programu svou osmou zastávku. Šampionát se přesunul do země tulipánů a větrných mlýnů na okruh v Assenu, kde jsme již dnes mohli sledovat kvalifikační tréninky na holandskou TT.

Pole je vyrovnaní, bude to pořádná mela, říká Kornfeil
Netradičně už v pátek závodníci vyrazili na závodní dráhu, aby se poprali o nejlepší možné postavení na startovním roštu. Český zástupce v kubatuře Moto3 Jakub Kornfeil se ale v průběhu kvalifikace trápil. Trénink začínal na sedmnácté pozici s časem 1´43,897 sekundy. Během zastávky u svých mechaniků se dokonce propadl až do třetí desítky na třiadvacátou pozici.
Po vyjetí z boxů mu příliš času na zlepšení svého maxima nezbývalo. Přesně měl na to devět minut. Největší posun nastal až v samotném závěru. Dvě minuty před koncem Jakub Kornfeil zajel svůj nejrychlejší čas 1´42.914 sekundy s nímž se zařadil na průběžné třinácté místo. Nakonec do závodu TT odstartuje čtrnáctý.

„Už od začátku víkendu se trošku trápím,“ uvedl Jakub Kornfeil. „Stejně tak to bylo v kvalifikaci. Pořád jsem se nacházel někde na konci druhé desítky. Před polovinou kvalifikace ji dokonce trošku narušil déšť. Je pravda, že letos se jede v Assenu hodně rychle a rozestupy jsou opravdu hodně malé. Jsem čtrnáctý a ztrácím na první místo jen šest desetin. To ale v žádném případě nic nemění na tom, že se čtrnáctým místem nemůžeme být v žádném případě spokojení.“
„Že se ale volné tréninky a také kvalifikace odehrávala v takovém duchu, je jen a jen moje chyba a tak musíme příčiny hledat především u mě. Nebudeme je hledat tam, kde nejsou. Do karet nám hraje fakt, že je pole vyrovnané a to nám, doufám, pomůže v zítřejším závodě. Nejspíš to bude velká mela a já se musím pekelně soustředit na to, abych to zase neprokaučoval stejně, jako minule v Barceloně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist