Počasí v Jerezu už pondělní testy neomezilo

Kvůli dešti a silnému větru v neděli nikdo z jezdců nižších kubatur mistrovství světa silničních motocyklů na dráhu jihošpanělského okruhu vůbec nevyjel. V pondělí už byly povětrnostní podmínky lepší a některé z týmů Moto2 a Moto3 tak mohly pokračovat v přepracovaném zkušebním plánu. V Jerezu byl také Jakub Kornfeil, jenž si společně s týmem Drive M7 SIC Racing zvyká na novou Hondu.

Počasí v Jerezu už pondělní testy neomezilo

Pondělní privátní test odstartoval v deset dopoledne a v tu dobu ještě nebyl povrch dráhy zcela ideální, protože byla místa, kde to klouzalo. Doplatil na to jezdec šestistovky Kalex Johann Zarco (Ajo Motorsport), ale bez následků, takže se o něco později mohl věnovat zkouškám nové přední vidlice. Na zemi skončil také Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP), který dostal highsider čímž následně přišel o dvě hodiny testu a v rychlé zatáčce Angela Nieta havaroval Portugalec Miguel Oliveira (Leopar Racing Moto2). Také tito dva jezdci měli z pádu vyváznout bez zranění.

Corteseho nový týmový kolega Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) zvládl 77 kol a to včetně simulace závodu. Německý jezdec se s týmem zaměřil na předek motorky, testovali vidlici a některé nové díly od Kalexu. Jak po testu Folger uvedl, v závěru jezdil konzistentně a blízko maxima na kolo, takže tento jediný den testu v Jerezu považuje za úspěšný.

Mezi několika týmy nejnižší kubatury jako Leopard Racing nebo Red Bull KTM Ajo, byl rovněž malajský tým Drive M7 SIC Racing s Jakubem Kornfeilem a jeho týmovým kolegou Adamem Norrodinem. Oba jezdci stejně jako ostatní v neděli netestovali a na dráhu Jerezu vyjeli až v pondělí. Den využili jak se patří, když Kornfeil nastavil celkem 85 kol a o jedno méně zajel Norrodin. Pro oba to byl poslední privátní test a do Jerezu se vrátí až začátkem března na první oficiální test třídy Moto3 s datem 2/3/4.března 2016.

Privátní testy v Jerezu pokračují dál. Ve čtvrtek a v pátek testuje na jihu Španělska Marc VDS s Alexem Márquezem a Francem Morbidellim. Zda se k nim někdo přidá zatím není známo, protože soupiska pro tento test zatím není uzavřena.

Mnohem pestřejší ale bude poslední únorový privátní test s termínem 23/24.února, kde bude početné zastoupení jak z řad týmů Moto3, tak Moto2.

Moto2 – 23/24.02
Technomag Interwetten - T.Luthi, R. Mulhauser, D. Aegerter
Italtrans - Mattia Pasini
Forward – Lorenzo Baldassarri, Luca Marini
Tasca Moto2 - Andrea Tonucci
QMMF Racing - Julian Simón, Xavier Simeon
Speed Up - Simone Corsi

Moto3 – 23/24.02
RBA Racing Team - Gabriel Rodrigo, Juanfran Guevara
Leopard Racing - Fabio Quartararo, Joan Mir, Andrea Locatelli
SKY Racing Team VR46 – Romano Fenati, Nicolo Bulega, Andre Migno
Monlau Estrella Galicia 0,0 - Jorge Navarro, Aaron Canet
Monlau Junior (CEV) - J.Alcoba, A.López, J.Masia
Idemitsu - I.Ono, K. Idham Pawi
Gresini Racing - Fabio di Giannantonio, Enea Bastianini
Ongetta Rivacold - Niccoló Antonelli, J.Danilo
CIP - T.Suzuki, M.Vanhaeren
Aspar Team - Francesco Bagnaia, Jorge Martin
Schedl GP Racing - Alexis Masbou, Philipp Öttl
42 Motorsport (Moto2/Moto3) - Alex Rins / D. Pizzioli, M. Yurchenko, A.Ruiz, F.Fuligni

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist