Po závodu v Británii je Hanika bohatší o čtyři body

Na okruhu Silverstone jel Karel Hanika svůj první závod v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. V kvalifikaci si vybojoval třináctou pozici na startu a v cíli závodu byl dvanáctý. Celkem má v průběžném hodnocení třídy Moto3 čtyřiadvacet bodů, což mu po dvanácti kolech sezony stačí na osmnácté místo. Za incident s Bastianinim dostal jeden trestný bod.

Po závodu v Británii je Hanika bohatší o čtyři body
Po zhasnutí startovních světel si český závodník Karel Hanika nevedl vůbec špatně, když si o jednu pozici polepšil a pokračoval dvanáctý. Následně měl jednu horkou chvilku, když mu ještě v prvním kole ustřelilo zadní kolo, ale dokázal se znovu zkoncentrovat a udržet krok s jezdci skupiny bojující o pozice v první desítce. V sedmém kole byl zpátky dvanáctý a v desátém dokonce devátý.
Bohužel pro Karla Haniku pak došlo ke kontaktu s jedním z jeho soupeřů, což si vyžádalo ztrátu několika pozic. Tři kola před cílem figuroval čtrnáctý, cílem závodu nakonec projel dvanáctý. V dojezdovém kole pak nechtíc zezadu narazil do třetího Itala Bastianiniho, takže oba skončili na zemi. Český závodník za tento incident dostal jeden trestný bod.

„Nebyl to špatný závod,“ konstatoval Karel Hanika. „Dobře jsem odstartoval a cítil se dobře. V prvním kole jsem šel ale hodně tvrdě na brzdy, ustřelilo mi zadní kolo a málem došlo ke kontaktu s dalším jezdcem. Tam jsem přišel o hodně pozic. Nicméně jsem měl pořád dobré tempo a postupně mohl předjíždět jezdce za jezdcem.“
„Dostal jsem se až na devátou příčku, ale zůstal tam jen chvilku, protože do mě narazil jeden z jezdců a znovu jsem přišel o pět pozic. V tomto okamžiku jsem se snažil pozici udržet. Podle mě to byl lepší závod než v Brně, ale ještě musíme najít něco, co nám umožní dostat se dopředu. Uvidíme v dalších závodech,“
dodal brněnský závodník týmu Red Bull KTM Ajo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist