Po Grand Prix v Texasu slaví Hanika osmnáctiny

Desáté místo v cíli závodu nejnižší kubatury mistrovství světa v Texasu je pro letošního nováčka Karla Haniku jednak dosud jeho nejlepším umístěním v šampionátu, ale především je výsledkem skvělého výkonu, jenž brněnský závodník podal ve svém teprve druhém měření sil s jezdci světové třídy Moto3.

Po Grand Prix v Texasu slaví Hanika osmnáctiny
Narozeniny slaví Karel Hanika sice až den po Grand Prix, tedy v pondělí 14.dubna, nicméně závodní výsledek v podobě desátého místa a šesti mistrovských bodů je jistě vítaným dárkem k osmnáctým narozeninám.
Přitom to nebyl vůbec snadný závod. Na startu patřila českému jezdci tovární stáje KTM sedmnáctá pozice, ale už v nájezdu do druhého kola jel dvanáctý, což byl pro začátek hodně zajímavý progres. Hanika pak musel bojovat Juanfranem Guevarou, Danny Kentem nebo Johnem McPhee. Španěla Guevaru český závodník porazil, další dva jmenované už ne. Proto se už nyní těší do Argentiny, kde všichni pojedou poprvé a znalost okruhu proto nebude klíčovým faktorem.
„Byl to skutečně náročný závod,“ uvedl Karel Hanika. „Dobře jsem odstartoval a v prvních kolech dokázal získat nějaké pozice. V krátké době jsem se už na motorce cítil dobře a dostal se do dobrého závodního tempa. Jel jsem ve skupině s Kentem a McPhee a postupně se přibližovali jezdcům jedoucím před námi. Dojet je ale bylo nakonec nemožné.“
„V posledním kole to byla dobrá bitva. Byl jsem devátý, ale pak mě předjel McPhee, a protože byly v poslední zatáčce žluté vlajky, už jsem nemohl bojovat, abych se vrátil zpátky. Už teď se těším na další závod v Argentině,“
dodal Karel Hanika.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist