Parádní druhé místo na startu pro Karla Haniku

Víkend v Británii zahájil Karel Hanika výborně, když po dvojici pátečních tréninků figuroval v kombinaci časů na deváté pozici se ztrátou osmi desetin na nejlepší čas dne. V sobotu brněnský závodník zavelel k útoku a třetí trénink dokončil v pozici druhého nejrychlejšího jezdce se ztrátou pouhých dvaadvaceti tisícin na prvního. Tuto tréninkovou energii si úspěšně přenesl do kvalifikace, kde ji dokázal přetavit v druhé místo na startu závodu britské Grand Prix.

Parádní druhé místo na startu pro Karla Haniku

Výchozí pozice je to ideální, závod je ale nová kapitola, dnes zatím nepopsaný list. Karel Hanika ale není žádným nováčkem, takže už ví na co se má připravit, co má od svých soupeřů očekávat a jakých chyb se pokud možno vyvarovat. Brněnský závodník je velmi blízko tolik očekávanému výsledku, což je v jeho případě umístění na stupních vítězů.

Do závodu už druhý jednou startoval. Bylo to letos na Sachsenringu, kde se sice kvalifikoval na třetí pozici, ale protože byl druhý Enea Bastianini později penalizován za pomalou jízdu v závodní stopě, posunul se český závodník na druhé místo startovního roštu.

„Pro nás určitě dobrá kvalifikace,“ konstatoval v sobotu odpoledne Karel Hanika. „Zítra budeme v první řadě a to je vždy pozitivní. V každé jízdě jsem zajel výrazně, byl pokaždé kolem osmého místa, takže jsem co se týče závodu optimistou. Hned v úvodu kvalifikačního tréninku jsem jezdil s týmovými kolegy a velice dobře jsme zapracovali, využili větrného stínu a tím dosáhli předních pozic.“

„Nakonec to bylo se slipstreamem tak trošku loterie, ale v posledním kole jsem se zařadil za Jorgeho (Navarro, vítěz kvalifikace) a byl jsem tak schopen dokončit své nejlepší kolo. Zítra určitě nebude snadné s ním nebo s Dannym (Kent) udržet tempo, ale věřím, že s nimi budu bojovat ve vedoucí skupině,“
dodal odhodlaně brněnský závodník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist