Oficiální testy nižších kubatur přivítá Jerez

Po řadě privátních testů, které většina týmů nižších kubatur světového šampionátu odjela právě na jihu Španělska, je tu letos první série tří dnů oficiálního testování. Do Jerezu už nyní míří všechny týmy a jezdci, aby letos poprvé změřili síly, protože zatím v plné sestavě na dráze nebyli. Pro jezdce šestistovek to platí dvojnásob, protože tento týden už všichni pojedou na stejné specifikaci motoru Honda, který je v kategorii Moto2 pro všechny stejný.

Oficiální testy nižších kubatur přivítá Jerez

Týmy Moto2 a Moto3 mají od února do listopadu k dispozici deset testovacích dnů. Do tohoto počtu se ale nepočítají oficiální IRTA testy, které jsou na programu právě tento týden v Jerezu. V případě Moto2 bude na jihu Španělska úřadující mistr světa Johann Zarco (Ajo Motorsport), který podobně jako loni Esteve Rabat zkusí jako první v historii této kubatury titul obhájit. Dle jeho výkonů v privátních testech má dobrou formu a stejně tak šanci postoupit třeba do MotoGP v pozici dvojnásobného šampiona střední kubatury.

Vítězství v šampionátu není cílem jen jediného závodníka, ale reálnou šanci jich má mnohem víc. Určitě je to Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2), Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), Jonas Folger (Dynavolt Intact GP), Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) nebo Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40), který toho ale prozatím moc nenatestoval. Smůlu měl Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který si pádem v tréninku zlomil zápěstí a musel na operaci. Dle posledních informací, ale v Jerezu testovat bude, třebaže není stoprocentně fit.

V nejnižší kategorii šampionátu Moto3 je rovněž nabitá sestava a samozřejmě pro českého fanouška zajímavá v tom, že tam máme dva jezdce z České republiky. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) nastupuje druhým rokem v barvách malajského týmu jen s tím rozdílem, že to nebude v sedle KTM, ale s Hondou. Jezdec z Rohatce u Hodonína už v Jerezu letos testoval, nyní to bude poprvé pod oficiální časomírou. Změnu techniky a týmu má letos Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate), jenž koncem roku 2015 uzavřel kapitolu s KTM týmu Aki Aja a nyní pojede s Mahindrou.

Po odchodu Miguela Oliveiry a Danny Kenta do Moto2 jsou pro ostatní jezdce o to větší šance v bitvě o pozici nového šampiona. Favority jsou jezdci týmů Aspar, Leopard Racing, Red Bull KTM Ajo, Gresini Racing, SKY VR46 a řada dalších . Letošní ročník bude rozhodně velmi, ale opravdu velmi vyrovnaný.

Všichni společně na dráze ale testovat nebudou, to bychom tam měli přes šedesát závodníků. Třídy Moto2 (potvrzeno 31jezdců) a Moto3 (potvrzeno 32jezdců) absolvují během dne po tři samostatné části.

Harmonogram testu tříd Moto2 a Moto3 v Jerezu:

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist