Náročný víkend pro Jakuba Kornfeila, startuje až šestadvacátý

Katalánská Velká cena je pro závodníka týmu Drive M7 SIC Racing Jakuba Kornfeila bohužel jedno velké trápení. Už od pátečních tréninků se Kornfeilovi a jeho týmu nedaří nastavit motocykl a umisťovat se na pozicích, na kterých jsme od nich byli v posledních závodech zvyklí.

Náročný víkend pro Jakuba Kornfeila, startuje až šestadvacátý

Zlom bohužel nepřišel ani v kvalifikaci. Snahy o vytáhnutí se za rychlými jezdci také nevyšly. V závěsu se totiž Jakub Kornfeil mnohdy ani neudržel a tak jeho snažení skončilo pouze šestadvacátým místem na startu.

„Dnešní výsledek pro nás není moc normální,“ konstatoval Jakub Kornfeil. „Bohužel nejsem vůbec spokojený s motocyklem. Jeden víkend bojujeme o vítězství a druhý jsme tak hluboko ve startovním poli, něco tedy musí být špatně. Dneska už jsme zkusili tolik věcí, ale nic nepomohlo. Dělám, co můžu, ale bohužel se motorka hrozně špatně ovládá. Ztráty v zatáčkách jsou obrovské. V tuto chvíli ani nevíme, co je příčinou, takže motorku kompletně celou rozebereme a budeme na datech zkoumat, co můžeme zlepšit.“

„Není pochyb o tom, že kvalifikace zadělala na pěkně těžký závod. Je mi to moc líto. Celý tým usilovně pracuje, ale prostě se nedaří. Věřím, že do večera zjistíme, co se děje, abychom se co nejlépe připravili na závod. Samozřejmě se nevzdávám a zítra udělám maximum pro co nejlepší výsledek,“ dodal český závodník.

Manažer týmu Johan Stigefelt po sobotní kvalifikaci uvedl: „Celý víkend se nám bohužel nedaří. I přes výsledek kvalifikace se budeme snažit ze všech sil, abychom našli co nejlepší nastavení pro zítřejší závod. Věřím, že máme na mnohem lepší výsledek. Je to určitě zklamání, ale nevěšíme hlavu a pokračujeme v tvrdé práci.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist